Katil kardeşlere müebbet hapis

Adana’da aralarında para meselesi bulunan arkadaşlarını darp ettikten sonra boğarak öldürüp gömdükleri öne sürülen 2 kardeş müebbet hapisle cezalandırıldı

Katil kardeşlere müebbet hapis
Adana'da arkadaşları Gökhan Nas'ı (27) boğarak öldürdükleri ileri sürülen Mehmet Sait (28) ile ağabeyi Halil Süslü'nün (30) "Kasten insan öldürme" suçundan müebbet hapis istemiyle yargılanması sona erdi. Cinayeti tek başına işlediğini ileri sürülen Halil Süslü ile kardeşi Mehmet Sait Süslü'ye inanmayan mahkeme heyeti, 2 sanığı da müebbet hapisle cezalandırdı ve indirim yapmadı.

DOLANDIRMA İDDİASI
18 Şubat 2017 günü meydana gelen vahşi cinayet iddianameye göre şöyle gelişti: Gökhan Nas çocukluk arkadaşları Süslü kardeşlere, daha iyi para kazanabilecekleri bir iş ayarladığını belirterek, "Bir müteahhit var onu dolandıracağız" dedi. Teklifi kabul eden Süslü kardeşler, Gökhan Nas ile birlikte A.T. adlı müteahhidin yanına gitti.

"GÖKHAN KANDIRIYOR"
Gökhan Nas, arkadaşlarını pencere, kapı ustası olarak tanıttı. Süslü kardeşler ölçü alarak fiyat verdi. Müteahhitten 7 bin lira para alan Gökhan Nas, Süslü kardeşlere 150'şer lira verdi. Halil Süslü, kardeşine 'Gökhan bizi kandırıyor. Paranın çoğunu alıyor' dedi. Daha sonra müteahhitten 2 bin TL istekleri geri çevrilen kardeşler, durumdan Gökhan'ı sorumlu tutup, konuşmaya karar verdi.

DARP EDİP, BOĞDULAR
Gökhan Nas'ın kullandığı araç içinde konuşmaya başlayan Halil Süslü, işten vazgeçmek istediklerini söyledi. Gökhan Nas ise "Dönmek isteyen bedelini gerektiği gibi öder" dedi. Bunun üzerine Halil Süslü, Gökhan Nas'ı yumruklamaya başlarken arka koltukta oturan Mehmet Sait ise Nas'ın boğazını sıktı. Süslü kardeşler, cesedi bir çukura gömüp üzerini molozla kapattı.

MÜEBBET HAPİS CEZASI
Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Halil Süslü cinayeti tek başına gerçekleştirdiğini iddia ederek, alacak verecek meselesini konuşmak amacıyla bir araya geldiği arkadaşını küfür ve tehdit yüzünden öldürdüğünü ileri sürdü. Mehmet Sait Süslü'de, ağabeyinin "Söyleyeceklerimi onayla yoksa seni öldürecekler" dediği için ilk ifadesinde suçu kabul ettiğini öne
BİZE ULAŞIN