Mersin’de engelliler olimpiyatlarına hazırlanıyorlar

İşitme Engelliler Badminton Milli Takımı, bu yıl Samsun’da düzenlenecek olan İşitme Engelliler Olimpiyatı hazırlıklarını 12 sporcusuyla Mersin’de sürdürüyor

Mersin’de engelliler olimpiyatlarına hazırlanıyorlar
Mersin, 18 Temmuz 2017'de Samsun'da yapılacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatları'na hazırlanan İşitme Engelliler Badminton Milli Takımı'nı ağırlıyor. 6 kadın 6 erkek sporcuyla kamp yapan Milli takım, Olimpiyatta başarılı bir yarışma çıkarıp, Türkiye'ye çok sayıda madalya kazandırmayı hedefliyor.

5 BİN SPORCU KATILACAK
Kampı değerlendiren Milli Takım Baş Antrenörü Ertan Özkan, Türkiye'nin düzenlediği en büyük, dünyada ise 2'inci büyük bir organizasyon içerisinde yarışmanın keyifli olacağını belirterek, "Milli takımımız elinden gelenin en iyisini yapacak" dedi. Dünyanın her yerinden yaklaşık 5 bin sporcunun katılacağı olimpiyata Mersin'de hazırlandıklarını söyleyen Özkan, "Burası muhteşem bir yer" dedi. Olimpiyatta hedeflerinin çok sayıda madalya kazanmak olduğunu kaydeden Özkan, "Çok kuvvetli rakiplerimiz var fakat bizim avantajımız dünyanın en genç takımı olmamız. Yaş ortalamamız oldukça düşük. Bu da sporcularımızın reflekslerinin daha kuvvetli olması anlamına geliyor. Olimpiyatta da güzel bir yarışma çıkarıp, alabildiğimiz kadar madalya almayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN