Adalet Market Adana’da açıldı

Türkiye’nin en büyüğü ‘İşyurtları Kurumu Adana Satış Mağazası’ vatandaşların hizmetine açıldı. Tutuklu ve hükümlülerin yaptığı eserler çok düşük fiyatlarla satışa sunuluyor

Adalet Market Adana’da açıldı

Adalet Bakanlığı Adana Göltepe Eğitim Tesisleri bünyesinde yer alan Türkiye'nin en büyüğü "İş Yurtları Kurumu Adana Satış Mağazası" kapılarını açtı. 21 farklı ceza infaz kurumunda kalan tutuklu ve hükümlülerin ürettiği el emeği göz nuru ürünler piyasadan çok ucuz fiyata burada satışa sunuldu. Yüzlerce ürün arasında deri montlar, deri çantalar, gömlek, et ve süt ürünleri, temizlik malzemeleri, çini oymacılığı, baharat türleri, oltu taşı hediyelik eşyalar, el yapımı ahşap oyma ürünler bulunuyor.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ

Adana Göltepe Eğitim Tesisleri, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu'na yaptırıldı. Tesislerin inşaatında meslek sahibi olan hükümlüler çalıştırıldı. Restoran, otel, yüzme havuzu, spor salonları, tenis kortları, voleybol, basketbol sahalarının bulunduğu eğitim tesisinin ön tarafından bulunan Türkiye'nin en büyük satış mağazasında yüzlerce ürünün satışı yapılıyor. Buradan adliye mensupları ile vatandaşlar yararlanıyor.

276 ÇEŞİT ÜRÜN SATILIYOR

Adana, Toprakkale, Niğde, Edirne, Bozkurt, Diyarbakır, Çanakkale, Elazığ, Gaziantep, Kartal, Kırıkhan, Kütahya, Kahramanmaraş, Kocaeli, Erzurum, Manisa, Sinop, Osmaniye, Uşak ve Foça'daki ceza infaz kurumunda kalan tutuklu ve hükümlülerin yörelerine özgü ürettiği ürünler piyasadan çok daha düşük fiyata satılıyor. Hükümlülerin el emeği göz nuru işledikleri 276 ürün arasında deri montlar, deri çantalar, gömlek, et ve süt ürünleri, temizlik malzemeleri, çini, ceviz, baharat, hediyelik eşya, el yapımı ahşap oyma ve bakır kaplama eşyalar bulunuyor.

TOPLUMA KAZANDIRMA

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunan hükümlülerin, tahliyelerinden sonra topluma kazandırılmaları ve meslek edinmeleri amacıyla çeşitli iş kollarında istihdam edildiklerini söyledi. Eğitim tesisin inşaatında ve işletmesinde de hükümlülerin çalıştırıldığını söyleyen Yeldan, "İşyurtları Kurumu bünyesinde en büyük mağazayı Adana'ya açtık. Bu çalışmalarla hükümlülerimiz cezalarını çekerken meslek sahibi oluyor, ayrıca ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Suçla toplumun nispeten dışında kalan insanlarımız üreterek topluma yararlı hale geliyor" dedi.


FİYATLAR
Uşak cezaevi deri mont: 350 TL Edirne baldo pirinç kg: 4.50 TL Niğde yoğurt 3kg: 8.25 TL Kalecik tereyağı 500 gr: 13.75 TL Toprakkale nature sızma zeytinyağı: 20 TL Kütahya doğal tuz gece lambası: 35 TL Edirne doğal dana sucuk: 43 TL Edirne doğal 150 gr kavurma: 11.50 TL Kartal cezaevi kemer: 28.80 TL Elazığ cezaevi doğal dut pestili: 12 TL

BİZE ULAŞIN