Bodrum katından şampiyonluğa

Mersinli Huri -Yağmur Korkut kız kardeşler bodrum katından Avrupa Şampiyonluğu’na uzandı. Başarıları ile dikkatleri üzerine çeken Korkut kardeşler şimdi olimpiyatlara hazırlanıyor

Bodrum katından şampiyonluğa

Mersin'de tekvando antrenörü Ahmet Gündüz'ün sporcuları 16 yaşındaki Huri Korkut ile 23 yaşındaki Yağmur Korkut kardeşler, sıvaları dökülen sağlıksız ortamdaki bodrum katında hazırlandıkları müsabakalarda Avrupa şampiyonu ve Dünya ikincisi olma başarısını gösterdikten sonra, şimdi de olimpiyatlara hazırlanıyor. Şampiyon kardeşlerin en büyük sıkıntısı ise salonu yağmur suları bastığında temizlik yapmaktan antrenmana zaman bulamamaları. Kent merkezinde bir binanın bodrum kattaki spor salonunda çalışman Huri ile Yağmur Korkut kardeşler, nem ve rutubetten zorlukla nefes alınabilen, duvarlardaki sıvaları dökülen salonda büyük başarılara imza attı. Sosyo ekonomik durumu oldukça düşük olan mahallelerinde açılan salonda 10 yıl önce spora başlayan iki kız kardeş, kenar mahallede yetişmesine rağmen Fransa ve İspanya'da birincilik kürsüsüne çıktı.

DESTEK BEKLİYORLAR

Bugüne kadar Avrupa Şampiyonu, dünya ikinciliği, 9 kez Türkiye Şampiyonluğu elde eden Huri Korkut ile Avrupa Kulüpler Şampiyonu, Dünya ikinciliği, Balkan Şampiyonu ve 3 kez Türkiye Şampiyonu olan Yağmur Korkut'un tek hedefi ise 2020 Tokyo Olimpiyatı'nda şampiyon olmak. Korkut kardeşlerin maddi imkansızlıklar içerisinde büyük başarılara imza attığını belirten antrenör Ahmet Gündüz, "Bazı sıkıntılarımız var. Destek bekliyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN