15 Temmuz romanı basılmayı bekliyor

Adanalı Ressam-Karikatürist Erbil Işın, FETÖ’n��n hain darbe girişimini çizgi romanla anlattığı ’15 Temmuz Kahramanları’ çizgi romanını tamamladı. Işın sponsor arıyor

15 Temmuz romanı basılmayı bekliyor
Adanalı Ressam-Karikatürist Erbil Işın, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişimini çizgi romanla anlattığı '15 Temmuz Kahramanları' çizgi romanını tamamladı. Işın, çizgi romanı bastıracak gücü olmadığı için devlet kurumlarından sponsor beklediğini belirterek, "Çizgi romanımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a göstermek istiyorum" dedi.

10 AYDA TAMAMLANDI
57 yaşındaki Erbil Işın, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi ve halkın verdiği mücadeleyi çizgi romanla anlatarak, yarınlara taşımaya karar verdi. 100 sayfa olan '15 Temmuz Kahramanları' çizgi romanını 10 aylık bir sürede tamamlayan Işın, kitabının 15 Temmuz 2017'den önce de hayırseverler tarafından bastırılıp ücretsiz olarak vatandaşlara dağıtılmasını istiyor.

HERKES OKUYABİLİR
Bugüne kadar resim ve karikatürün yanında birçok çizgi roman çizdiğini anlatan Işın, '15 Temmuz Kahramanları' çizgi romanı için hayatının en önemli sorumluluğunu üstlendiğini belirtti. Çizgi romanı gelecek nesillere taşımak için yaptığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Biz 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız' sözünden etkilendiğini kaydeden Işın, "Çizgi romanla bu olayı taçlandırmak istedim. Kitabım 7'den 77'ye herkesin okuyacağı tarzda" diye konuştu.

TÜRKİYE'DE DAĞILSIN
Romanını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın incelemesini çok istediğini belirten Işın, "Romanımı, gelecek nesillere bir ders niteliğinde anlatacak şekilde tasarladım. Büyük bir kurum sponsor olursa kitabım tüm Türkiye'ye dağıtılır. Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, bin adet basılması için sponsor olacağını söyledi ama ben kitabımın Türkiye genelinde dağıtılmasını ve herkese ulaşmasını ümit ediyorum. O yüzden Başkan Akgedik'in teklifini şimdilik kabul etmedim" dedi.
BİZE ULAŞIN