Akülü araba ile ameliyata

Adana Devlet Hastanesi çocuk kliğini koridorları bu günlerde oldukça hareketli. Ameliyata girecek çocuklar akülü arabalarla ameliyathaneye gidiyor, korkularını atıyor

Akülü araba ile ameliyata
Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Adana Devlet Hastanesi'nde ameliyata girecek olan çocuklar, korku ve endişelerini gidermek için ameliyathaneye akülü arabalarla gidiyor. Devlet Hastanesi Çocuk Kliniğine bir hayırsever tarafından bağışlanan üç adet akülü arabanın çocukların büyük ilgisini çektiğini söyleyen yetkililer, "Arabalara binen çocuklar en zor ameliyata bile güle oynaya gidiyor. Bu da işimizi çok kolaylaştırıyor" dediler.

HİZMET ÇOK MUTLU ETTİ
Hastane Yöneticisi Uzman Dr. Soner Çitil ile Hastane Otelcilik Hizmetleri Müdürü İbrahim Nise hastanenin hizmet kalitesini artırmayı amaçladıklarını belirterek, "Çocukların korkularını en aza indirmek ve ameliyathaneye gitme sürecini neşeli hale getirmek en büyük mutluluğumuz. Arabaların bağış olması da bizi ayrıca mutlu ediyor. Hayırsever vatandaşımıza bağış için teşekkür ediyoruz. Bu yöntemin diğer çocuk hastanelerinde de kullanılacağını öğrendik, mutluyuz" dediler.

?EĞLENCELİ ANLAR
Daha önce ameliyathaneye sedyeyle taşınan çocuklar, şimdi akülü oyuncak arabalar sayesinde hastane görevlileri tarafından kurum içerisinde tur attırılıyor. Hastane koridorlarındaki insanların şaşkın bakışları arasında araçlarını kullanan çocuklar ameliyathanenin kapısında frene basıyorlar. Ameliyata gitme sürecini eğlenceli hale getirmeyi ve çocukların yaşadıkları korkuyu bir kenara bırakmalarını sağlamayı arzu ettiklerini söyleyen yetkililer, alınan sonuçlardan oldukça memnun.
BİZE ULAŞIN