Fenerli Tilbe

13 yıldır Botaşspor forması giyen A Milli takım oyuncusu başarılı pivot Tilbe Şenyürek, “Adanalı Tilbe olarak başarıya koşmaya devam edeceğim” dedi

Fenerli Tilbe
Bilyoner.com Kadınlar basketbol Ligi takımlarından Botaşspor'un altyapıdan Türk basketboluna kazandırdığı önemli isimlerden biri olan Tilbe Şenyürek, Fenerbahçe'ye transfer oldu. 21 yaşındaki 1,91 boyundaki pivot sarı-lacivertli kulüple sözleşme imzaladı. Adana'ya veda eden Şenyürek, "Burada çok güzel günlerim geçti. Asla unutamam" dedi.

HEDEFİNE ULAŞTI
Emekli bir baba ile ev hanımı annenin üçüncü kızı olan Şenyürek, basketbola 8 yaşında başladı. 13 yıldır Botaşspor çatısı altında mücadele eden Şenyürek gerek ligde gerekse A milli takım forması altında öyle büyük adımlar attı ki hedefine ulaştı. Fenerbahçe'ye transferini değerlendiren Tilbe, "Her oyuncunun hayalidir dört büyüklerde oynamak. Hayallerime kavuştum" diye konuştu. Basketbolu çok sevdiğini ve Fenerbahçe ile yoluna devam edeceğini ifade eden başarılı pivot, "Bir Adanalı olarak hedefim A Milli takımda uzun yıllar forma giymek. Beni bu yola antrenörümüz Ceyhun Yıldızoğlu sürükledi. Kendisinin emeklerini asla unutamam. Adanalı Tilbe Şenyürek adını başarı ile duyurmaya devam edeceğim" dedi.
BİZE ULAŞIN