Müdür Ak ikna etti rehineler kurtuldu

Sarıçam Belediyesi’nde çalışan bir müdür ile bir harita mühendisi rehin alındı. Emniyet Müdürü Osman Ak tarafından ikna edilen saldırganlar polise teslim oldu

Müdür Ak ikna etti rehineler kurtuldu
Adana'da arazilerinin Sarıçam Belediyesi tarafından kamulaştırıldığını ancak yeterli ödemenin yapılmadığını iddia eden Murat Şu (37) ile Mehmet Say (36), belediyenin Emlak ve İstimlak Şube Müdürü Üzeyir Çulha ile harita mühendisi Hasan Çekiç'i (40) rehin aldı. Murat Şu ve Mehmet Say, Emniyet Müdürü Osman Ak tarafından ikna edilince gözaltına alındı. Daha önce aralarında eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın da bulunduğu 'Çıkar amaçlı örgüt yöneticisi ve üyesi olmak' iddiasıyla tutuklu yargılanan Murat Şu, bir süre önce tahliye olmuştu. İddiaya göre arazilerinin kamulaştırıldığını ileri süren ve yapılacak ödeme miktarına itiraz eden Murat Şu ile Mehmet Say önceki gün öğleden sonra belediyeye geldi. Güvenlik elemanlarının arama yapmasına rağmen silahlarıyla binaya girmeyi başaran iki saldırgan, Emlak ve İstimlak Müdürü Üzeyir Çulha ile harita mühendisi Hasan Çekiç'in bulunduğu odaya daldı. Murat Şu ve Mehmet Say, iki çalışanın başına silah dayadı. Olaya tanık olan belediye görevlileri hemen polisi aradı.

AK İKNA ETTİ
Olay yerine asayiş ekipleri ile birlikte özel harekat ve çevik kuvvet ekipleri ile birlikte sağlık görevlileri sevk edildi. Polis binada bulunan vatandaşlar ile çalışanları dışarı çıkarttı. Olay yerine gelen Emniyet Müdürü Osman Ak ile ekipler yaklaşık 25 dakika süren konuşmanın ardından iki zanlıyı ikna etmeyi başardı. Şu ve Say, tabancalarını polislere vererek teslim oldu. Polis aracına bindirilen Murat Şu, "Mafyalarınızı bekliyorum, nerdesiniz mafyalar" diye bağırdı.
BİZE ULAŞIN