Dönüş sinyali

Türk atletizminin yetiştirdiği en iyi kısa mesafe koşucuları arasında gösterilen Mersinli Nevin Yanıt Baltacı, 3 yıl spordan men cezasının bitmesinin ardından yeniden zirveye dönmek için çalışıyor

Dönüş sinyali
Yasaklı madde kullandığı gerekçesiyle aldığı 3 yıl spordan men cezasının bitmesinin ardından önce Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda sonra da 4. İslami Dayanışma Oyunları'nda gümüş madalya elde eden milli atlet Nevin Yanıt Baltacı, eski günlerine dönüş sinyali verdi. Türk atletizminin yetiştirdiği en iyi kısa mesafe koşucuları arasında gösterilen, 2010'daki Avrupa Atletizm Şampiyonası başta olmak üzere kazandığı çok sayıda altın madalyayla adından söz ettiren Nevin cezasının bitmesinin ardından yeniden zirveye dönmek için çalışıyor.

ÜST ÜSTE DERECELER
Sporu bırakmayı düşünürken kararından vazgeçen ve geçen yıl Mersin'de kendi adını taşıyan komplekste düzenlenen Turkcell Süper Lig 1. kademe yarışlarında Fenerbahçe formasıyla 100 metre engellide birincilik elde eden, yine Mersin'de düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda da gümüş madalya kazanan milli sprinter, eski günlerini hatırlattı. Nevin Yanıt Baltacı, Azerbaycan'da düzenlenen 4. İslami Dayanışma Oyunları'nda da kadınlar 100 metre engellide elde ettiği 13.71'lik dereceyle gümüş madalyanın sahibi olarak, kendisine güvenenleri haksız çıkartmadı.
BİZE ULAŞIN