Polisleri şehit eden PKK’lılar şimdi yandı

Adana’da silahlı saldırı sonucu şehit edilen 2 polisin katil zanlılarıyla ilgili davada sona gelindi. Cumhuriyet Savcısı, 2 sanık hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 30’ar yıl hapis istedi

Polisleri şehit eden PKK’lılar şimdi yandı
Adana'da hastaneden rapor alıp, karakola dönen 3 polisten 2'sinin şehit edilmesiyle ilgili tutuklanan terör örgütü PKK üyesi Vedat Bayram ve Serhat Güzel ile birlikte 4 sanığın yargılamasında sona gelindi. Duruşma savcısı, mütalaasında Güzel ve Bayram'ın 3'er kez müebbet ve 30'ar yıl hapisle cezalandırılmasını istedi. Bedri Kavak'a örgüt üyeliğinden 15 yıla kadar, Y.B.'ye (16) ise propagandadan 5 yıl hapsi talep edildi.

2 POLİS ŞEHİT OLDU
Olay, 28 Eylül 2015 tarihinde meydana geldi. Dağlıoğlu Mahallesi'ndeki Şehit Mehmet Ali Arslan Polis Merkezi Amirliğinde görevli polisler Süleyman Çakır ve Bircan İlhanlı özel bir hastanenin oto parkından ekip aracıyla çıkarken silahlı saldırı sonucu şehit edildi. Olayla ilgili Vedat Bayram, Serhat Güzel ve Bedri Kavak tutuklandı. Savcı, sanıklar hakkında dava açtı. Y.B. hakkında mahkeme duruşmalar devam ederken dava açıldı.

KABUL ETMEDİLER
Adana 2.Ağır Ceza Mahkemesi'ne görülen davaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi(SEGBİS) ile katılan Vedat Bayram, Serhat Güzel ile Y.B. ile tutuksuz Bedri Kavak suçlamayı kabul etmedi. Mütalaasını veren Cumhuriyet Savcısı, sanıkların örgütün talimatları doğrultusunda 2 polisi şehit ettiğini, birisini de öldürmeye teşebbüs ettiklerini belirtti. Savcı, Bayram ve Güzel'in 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 30'ar yıl, Bedri Kavak'ın örgüt üyeliğinden 15 yıl, Y.B.'nin (16) ise propaganda yapmaktan 5 yıl hapsini talep etti.
BİZE ULAŞIN