Erhan ÖZMEN: Güçlü şehir, güçlü yönetim, güçlü takım

Perşembe günü Gaziantep için futbolda yepyeni bir dönem başladı. Kentin ortak aklı her alanda olduğu gibi sporda da bir oldu, birlik oldu.
27 yıldır birinci ligde olan Gaziantepspor'un küme düşmesi hepimizi derinden üzmüştü. Üretimde, istihdamda, gastronomide, turizmde önemli izleri olan Gaziantep sporsuz olamazdı. Süper Lig siz olamazdı. Gaziantep'in 35 bin kişilik yeni stadyumu sessizliğe gömülemezdi.
Ve sporun bir şehre kattığı ekonomik ve sosyal değerden mahrum kalamazdı.
Gaziantepspor Süper Ligden birinci lige düşmüş olabilir ama ligdeki kardeşi ile birlikte tekrar süper ligde daha da güçlü şekilde Gaziantep'i temsil etmemesi için hiçbir sebep hiçbir mazeret olamazdı..
İşte Gaziantep, tüm olası sebepleri de ortadan kaldırırcasına Valisi, Belediye Başkanları, Milletvekilleri , Meslek Odaları, Sivil Toplum Örgütleri, taraftarları ile Gaziantep'in marka değerine değer katmak için birleşti. Büyük hedefler için Gaziantep el ele verdi.
Yıllardır birinci ligde mücadele eden Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un birinci ligde yıldızını parlatmak, süper lige çıkarmak için gönlünü, emeğini, aklını, maddi manevi tüm desteğini ortaya koymaya karar verdi. Kulübün gücüne güç katmak için şehir elini taşın altına koydu, güç birliği yaptı.
Perşembe günü Gaziantep Ticaret Odası toplantı salonunda şehir bir araya geldi. Abartmıyorum, gerçekten şehir bir araya geldi. Gaziantep Milletvekilimiz ve Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek başta olmak üzere milletvekillerimiz, valimiz, büyükşehir belediye başkanımız, basınımız, taraftarlarımız ile salon doldu taştı.
Perşembe günü yapılan olağan genel kurulda kulüp yeni ismi, yeni yönetimi ve yeni renkleri ile küllerinden yeniden doğdu.
Genel kurulda kulübün adı Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü olarak değiştirildi.
Mavi-Beyaz renkleri, kırmızı-siyahbeyaz oldu.
Logosu değişti.
Kulüp Başkanlığına Adil Konukoğlu seçildi. Benim de içerisinde gururla yer aldığım 30 kişilik yönetim kurulu 2 milyon kişilik şehrin her kesimini temsil edecek, büyük bir sinerji yaratacak şekilde oluşturuldu.
Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu' nun yanı sıra , Sanayi Odasının Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu da yer aldı yönetimde.
Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Beyhan Hıdıroğlu ve Meclis Başkanı Settar Konukoğlu da. Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Meclis Başkanı Selami Memiş de. Güneydoğu İhracatçılar Birliği Başkanı, Esnaf Odaları Başkanı, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı ve her biri kendi sektöründe başarılara imza atan iş adamlarımızda.
Ayrıca İki de kadın üye yönetimde. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Akkaya ve Filiz Evran da kadın zerafetini katacak futbola.
Hedefler belirlendi. Gaziantep iki takımını da süper lige çıkaracak. En büyük hedef ise Başbakan Yardımcımızdan geldi: Gaziantep sporcu ihraç etmeli. Sanayi de olduğu gibi sporda da fabrika gibi olmalı, "sporcu fabrikası" olmalı, sporcular yetiştirip yurtiçine ve yurtdışına sporcu ihraç etmeli.
Görünen o ki ; Gaziantep sporda da marka olacak, Fair- Play da da örnek olacak.
BİZE ULAŞIN