Yaşama son anda tutunma sevinci

Gaziantep’te Zeliha Yılmaz doğum sırasında aniden fenalaştı. Hemen müdahale edilen genç kadını aort damarında yırtık olduğu tespit edildi. Genç kadının annesi de aynı sebepten can vermiş

Yaşama son anda tutunma sevinci
İkinci çocuğuna hamile olan Gaziantepli Zeliha Yılmaz (22) doğum için gittiği özel hastanede aniden rahatsızlandı. Kalbinde bir sorun olabileceğini düşünen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı hastasını kardiyoloji bölümüne sevk etti. Burada yapılan tetkiklerde genç annenin ana aort damarı ile beyne giden damarlarında yırdık olduğu tespit edildi.

ZAMANINDA GELDİ
HEMEN ameliyata alınan Zeliha Yılmaz'ın damarları ve aort kapağı suni damar ve kapakçıkla değiştirildi. 5 saat süren ameliyatın son derece başarılı geçtiğini söyleyen Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Bilge Erdoğan, "Hastamız zamanında getirilmemiş olsaydı şimdi yaşamıyor olabilirdi. Literatürde nadir görülen bir durum" dedi. Annesinin de doğum sırasında kaybettiğini, bir kardeşinin de kalp durması nedeniyle 24 yaşında vefat ettiğini söyleyen Zeliha Yılmaz, "Hamileliğim sırasında herhangi bir sorunum yoktu. Bugüne kadar kalple ilgili bir rahatsızlığım olmadı. Doğum doktoru fark edince hemen kalp hastalıkları doktoruna geldik. Doktor fark etmeseydi şimdi hayatta olmazdım. Allah kendisinden ve ameliyatımı yapan doktorumdan razı olsun, hayatımı kurtardılar" dedi.
BİZE ULAŞIN