HKÜ öğrencileri başarıyı yakaladı

Başarılarına yenilerini ekleyerek büyümeye devam eden Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğrencileri farklı alanlarda ismini duyurmaya devam ediyor

HKÜ öğrencileri başarıyı yakaladı
Alanında birçok verimli projelere imza atan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü ikinci sınıf öğrencileri, Konya Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri tarafından organize edilen "4. Ulusal Çocuk Gelişimi Öğrenci Kongresi'ne" katıldı. Ana teması "Göç ve Çocuk" olan kongrede sözlü bildirilerin yanı sıra serbest bildiri, poster, alandaki yenilikler ve araştırmalar da yer aldı.

GÖÇ VE ÇOCUK
Konya Selçuk Üniversitesi'nde gerçekleşen kongrede HKÜ öğrencileri; "Bir Göç Romanı Olan Uçurtma Avcısında Göç ve Çocuk", " Göç ve Çocuk Sinemadan Topluma Yansıyanlar", " Göçle Gelen Çocukların Yaşadıklarının Sosyokültürel Açıdan İncelenmesi" başlıklı bildirilerini sundu. Türkiye'nin dört bir yanından öğrencilerin katıldığı kongrede; çocuğun gelişimi, korunması ve eğitimi gibi pek çok alan hakkında bilgiler de konuşuldu.

ONUR VERİCİ
Konu hakkında düşüncelerini dile getiren öğrenciler: "Böyle bir kongreye katılmak bizim için onur verici. Çevremizde gelişen olaylara duyarlılık göstermemiz gerekir. Bu en başta insani bir sorumluluktur. Son zamanlarda ülkemizin güneyinde gelişen olaylar ve yaşanan göç en çok çocukları etkilemektedir. Böyle bir konuyu gündeme getirerek bizlerin de fikir ve önerilerimizi paylaşmamızı sağlayan bir kongre oldu" diyerek teşekkürlerini dile getirdi.
BİZE ULAŞIN