Polis olası bir saldırıyı önledi

Adana’daki cinayet davası öncesi sanıklara silahlı saldırı düzenleneceği ihbarı üzerine harekete geçen polis, 2’si kadın ve çocuk 4 kişiyi gözaltına aldı

Polis olası bir saldırıyı önledi
Adana'da davalı olan kişiler arasında adliye yakınlarında çıkan kavgada bir kişinin ölümü ve 4 kişinin de yaralanmasıyla ilgili 3'ü tutuklu 9 sanığın yargılandığı duruşmanın ardından maktulün oğlu tarafından sanıklara yönelik olası bir silahlı saldırı polis tarafından önledi. Olayla ilgili 1'i kadın, 1 çocuk 4 kişi gözaltına alınırken, bir tüfek ve 3 tabanca ele geçirildi.

POLİS BİLGİ ALDI
Polis, Adana Adliyesi yakınındaki çay ocağının önünde 24 Ocak'ta öldürülen Hüseyin Denizhan'ın 17 yaşındaki oğlu M.D.'nin, Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşma sonrası sanıklara yönelik silahlı saldırı yapacağı bilgisi üzerine çalışma başlattı. Duruşma öncesi adliye çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınmasının yanı sıra şüphelinin fotoğrafı görevli polislere dağıtıldı. Adliye binası arkasında şüpheli davranan 2 kişiyi fark eden polis, bunların maktulün oğlu ile akrabası Keziban S. olduğu tespit etti. Kadının çantasında yapılan aramada bir tabanca ile çok sayıda mermi ele geçirildi. Adliye yakınına park edilen bir araçta yapılan aramada, 2 tabanca ile 1 tüfek bulundu ve 2 kişi de gözaltına alındı. Şüphelilerin silahları tedbir amaçlı bulundurduklarını ileri sürüldü.
BİZE ULAŞIN