Yalnız bırakıldım ihanete uğradım

Mersin İdmanyurdu eski Başkanı Ali Kahramanlı, ihanete uğradığını belirterek, “Yeniden başkan olma gibi bir fikrim yok. Onca yıl görev yaptım ama hep yalnız bırakıldım” dedi

Yalnız bırakıldım ihanete uğradım
TFF 1. Lig'de tutunamayarak 2. Lig'e düşen Mersin İdmanyurdu'nun hali içler acısı. Eski başkan Ali Kahramanlı'nın yeniden başkanlığa soyunacağı yönünde artan söylentiler, taraftarları umutlandırırken, Ali kahramanlı yaptığı açıklama ile bu tartışmalara son noktayı koydu. Kahramanlı, başkanlık yaptığı dönemlerde yalnız bırakıldığını hatta ihanete uğradığını söyleyerek, "Ben evladım gibi sevdiğim, kalbimi verdiğim kulübümü 3-5 milyon için bırakacak adam değildim. Mecbur kaldım. Kimseden yeterli desteği görmedim. Kendi çabalarımla sorunları çözerken içeriden hançerlendim" dedi.

İLGİNÇ GELMİYOR MU?
Bugünlerde yaşanan olayları daha önceden tahmin ettiklerini ifade eden Ali Kahramanlı, görev yaptığı dönemde futbolcu ve personele ödemeleri düzenli yapmaya gayret ettiklerini de söyledi. Kahramanlı, "Bizim dönemimizde primler düzenli ödeniyordu. Ama yine de zaman zaman antrenmana çıkmama, maçı boykot etme gibi sorunları da yaşamadık değil. Gelinen noktaya baktığımızda, ödemelerin yapılmamasına rağmen futbolcuların sesi benim dönemimde olduğu kadar sert ve gür çıkmıyor. Bu durum ilginç gelmiyor mu? Demek ki o dönemlerde birileri bunu kaşıyordu" diye konuştu. Başkanlık süresi boyunca kendisinin de bazı şeyleri yanlış yaptığını sözlerine ekleyen Kahramanlı şöyle dedi: "Bunca yıl başkanlık yapmış biri olarak bu muameleyi hak etmedim. Bu kulübe bunca hizmet yapmış birine genel kurulda, bir plaket, bir çiçek vermediler, teşekkür bile etmediler. Yüzüme konuşamadıklarını arkamdan söylediler. Televizyon ekranlarında, gazetelerde yaptıkları açıklamalarla şov yaptılar. Ama ben zamanı gelince belgelerle konuşacağım. Kırmızı- Lacivertli camiaya gönül verenler kimin haklı kimin haksız olduğunu net bir şekilde anlayacak."

KARAK BENİ ZİYARET ETTİ
Mevcut Başkan Mahmut Karak'ın kendisini ziyaret ettiğini de doğrulayan Kahramanlı, "Evet geldi görüştük. Bana birlikte çalışmayı teklif etti. Hatta başkanlıkla ilgili bir düşüncemin olması halinde görevi bırakabileceğini de söyledi. Fakat ben bu şartlarda başkanlığı düşünmemin asla mümkün olmadığını söyledim. Kulübün içindeki maddi ve manevi şartlar bir kişinin altından kalkabileceği bir durum değil. Asla aynı hataya düşmem" dedi. İdarecilerin ve kent dinamiklerinin içinde olmadığı bir ortamda Mersin İdmanyurdu'nun nefes almasının mümkün olmayacağının altını çizen Ali Kahramanlı, "Gerçekçi olalım. Bu kulübün şu an borcu 100 milyonun üzerinde. Transfere engel olan borç miktarı ise en az 25-30 milyon TL. Bu sorunları ortadan kaldıracak çalışma yapılmalı" dedi. Daha önce Süper Lig'den düştükleri dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Bu takımı yeniden Süper Lig'e çıkarın" dediğini hatırlatan Ali Kahramanlı, "O gün reisimize verdiğim sözü tuttum. Süper lige çıktık. Yeniden başkanlık düşüncem ancak sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla olur. Eğer gerçek şartlar oluşur, başkanlık bir daha kısmet olursa eski günlere dönüşümüz çok kısa sürede olacak" şeklinde konuştu.

DERS ÇIKARTTIM
Ali Kahramanlı, "Başkanlığı bıraktığım dönemde yaşadıklarımdan büyük ders çıkardım. O dönemde zorlukları atlatmak için maddi destek bekledim. Kimsenin umurunda olmadı. Genel kurul kararı aldık. Bu süreçte ne yazık ki bypass edildim. Beni kulüpte istemeyenler bankadan kredi çekmek istedi ama muaffak olamadı. Nedeni ortada. Gittikleri banka benim şahsi kefaletim olmadığı için kredi vermedi. Bu olay benim şahsımı ve firmamı Mersin İdmanyurdu için ortaya koyduğumun bir kanıtıdır. Keşke herkes benim yaptığımın onda birini yapsaydı takım için bu günlere gelinmezdi" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN