Gaziantep’te sevimli proje

Gaziantep Hayvanat Bahçesi tarafından başlatılan projeyle atıl vaziyetteki seçim sandıkları kedi evlerine dönüştürüldü. Kedi evleri belirli noktalara bırakıldı. İsteyene ücretsiz veriliyor

Gaziantep’te sevimli proje
Gaziantep Hayvanat Bahçesi Hayvan Barınağı yetkilileri, kullanılmayan eski ahşap seçim sandıklarını değerlendirmek üzere yeni bir proje geliştirdi. Sandıkları elden geçirerek kedi evine dönüştüren belediye, bunları sevimli dostlarımızın yaşam alanı haline getirdi. Kentin belirli noktalarına bırakılan kulübeler, barınaktan kedi sahibi olanlara da hediye ediliyor.

RENGARENK BOYANDI
YSK depolarında atıl halde duran seçim sandıklarını değerlendirmek istediklerini söyleyen Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, "Düşündük, atıl haldeki bu sandıkları kedilere yuva olacak hale dönüştürmek için Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne getirdik. Burada kendi marangoz atölyemizde sandıkları elden geçirip, dış etkenlere dayanıklı hale getirdik. Kedilerin ve küçük köpeklerin girip çıkabilmesi için bir de kapı açtık ve rengarenk boyadık" dedi.

BİR ÇOK YERE BIRAKILDI
Sandıkları kentin belirli noktalarına yerleştirdiklerini belirten Celal Özsöyler, "Aynı zamanda parklara, bahçelere, yüksek binaların girişlerine yani Gaziantep'in hareketli noktalarına birer kedi evi bıraktık. Barınaklarımıza periyodik olarak yem ve su da bırakıyoruz. Ayrıca hayvan barınağından kedi sahibi olmak isteyenlere de kedi ile birlikle kulübeyi hediye ediyoruz. 250 tane yaptık ve 225 tanesini dağıtmış durumdayız. Hayvanlar yazın sıcaktan kışın soğuktan korunacak" dedi.
BİZE ULAŞIN