Potanın üçüzleri

Adanalı Şenyürek üçüzler dünyada eşine az rastlanır bir olayın kahramanı oldu. Üçüz kardeşler aynı anda girdikleri basketbol hakem kursunu başarı ile bitirip, hakemliğe soyundu

Potanın üçüzleri
Adanalı üçüz Şenyürek kardeşler dünyada bir ilkin altına imza atarak aynı anda basketbol hakemi oldu. 17 yaşındaki Gülseren, Aylin ve Aynur Şenyürek kardeşler Türkiye Basketbol Federasyonu'nun geçtiğimizi günlerde açmış olduğu hakem kursunu aynı anda başarı ile tamamlayarak dünya basketbol tarihine adlarını ilk Türk üçüz hakem olarak yazdırdı. Gazeteci baba ile bankacı annenin dört kızından üçü olan 11. sınıf öğrencileri Gülseren, Aylin ve Aynur Şenyürek, 17 yıldır bir an olsun ayrılmadı. Biri hangi yola gitse, hangi kararı alsa diğer ikisi de aynı fikirde buluştu. Küçük yaştan bu yana spora gönül veren üçüzler voleybol, masa tenisi ve basketbolda lisanslı sporcu oldu.

TEK HEDEFLERİ
Son olarak Gülseren'in kararı ile basketbol hakemi olmak isteyen üçüzler federasyonun Adana'da Menderes Spor Salonu'nda açmış olduğu kursa katıldı. Ardından yapılan sınavı da başarı ile tamamlayan Gülseren, Aylin ve Aynur Şenyürek basketbol saha hakemi oldu. Hayallerine kavuşan üçüzlerin şimdiki hedefi, kendilerini geliştirip, aynı ayda bir maçı yönetmek.
Şu anada kadar yapılan her sınava, kursa, geziye, eğitime istemsiz olarak birlikte katıldıklarını belirten Gülseren Şenyürek, "Buna bir anlam veremiyoruz. Bir anda hepimiz aynı anda o ortamda kendimizi buluyoruz. Bu bize büyük önce şaşkınlık, sonra heyecan ve azim en sonunda mutluluk veriyor. Aylin ve Aynur tek yumurta ben ise çift yumurta üçüzüyüz" dedi.

ADIMIZI DUYURACAĞIZ
Basketbolu çok sevdiklerini belirten Gülseren Şenyürek, "Salondan kopmak istemedik ve 17 yaşında hakem olduk. Belgemizi aldık. Kardeşlerimle birlikte aynı kulvarda mücadele edeceğiz" dedi. Aylin ise, "Adımızı üçüz hakemler olarak tüm dünyaya duyurmak istiyoruz" diye konuştu. Aynur Şanyürek ise, "Üçümüzün de şimdi en büyük hayali ileride bir maçta aynı anda görev almak" dedi.
BİZE ULAŞIN