Tarsuslu güzel Bahar’ı yaşatalım

Tarsus’ta 7 yıl önce beyin tümörü ameliyatı geçiren 20 yaşındaki Bahar Özkur’un hastalığı tekrarladı. Bahar’ın yeniden sağlığına kavuşması için 80 bin lira gerekli

Tarsuslu güzel Bahar’ı yaşatalım
Mersin'in Tarsus İlçesi'nde 7 yıl önce beynindeki tümör nedeniyle toplanan yardımlarla ameliyat olup sağlığına kavuşan 20 yaşındaki Bahar Özkur'un hastalığı tekrarladı. Beyninde tümör tespit edilen ve en geç bir ay içerisinde Yeditepe Üniversitesi Hastanesi'nde ameliyat olması gereken Bahar'ın 80 bin liraya ihtiyacı var. Maddi durumu iyi olmayan aile yardım kampanyası başlattı. Tarsus'ta 7 yıl önce daha 13 yaşandayken beyinde tespit edilen tümör nedeniyle ameliyat masasına yatan Bahar için sınıf arkadaşları kampanya düzenlemiş ve toplanan 50 bin lira para ile Bahar yakasına yapışan illetten kurtulmuştu. O dönemlerde günlerce gazetelere manşet olan Bahar, yaşı ilerledikçe o kabus dolu günlere bir daha dönmeyeceğini düşünüyordu ama yanılmıştı.

HASTALIK TEKRARLADI
Geçtiğimiz haftalarda yeniden rahatsızlanan genç kızın beyninde yeniden tümör tespit edildi. Doktorlar en fazla 1 ay içinde ameliyat olması gerektiğini ifade etti. Acilen Yeditepe Üniversitesi Hastanesi'nde ameliyat olması gereken Bahar için gerekli ameliyat masrafının 80 bin TL bildirildi. Maddi durumu iyi olmayan aile ameliyat masrafı için kampanya başlattı.

?GÖZÜYAŞLI BİR BABA
Fabrika işçisi baba Mehmet Akif Özkur, "Evladım 7 yıl önde Tarsus halkının yardımıyla ameliyat oldu ve sağlığına kavuşmuştu. Beyninde yeniden tümör tespit edildi. Ameliyat masrafları için 80 bin liralık fatura çıkıyor. Bu parayı benim ödemem mümkün değil. Neyim var neyim yok satsam yine bulamam. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız bizimle yakından ilgilendi. Onlarda bir kapmanla başlattı. Eğer gerekli para bulunursa Bahar'ım sağlığına kavuşacak" diye konuştu.

Yardım Hesabı: Asiye Elpezeoğlu
Yapı ve Kredi Bankası
Şube: Tarsus Şubesi
Hesap Numarası: 512 762 39
IBAN: TR70 0006 7010 0000 0051 2762 39
BİZE ULAŞIN