Kahramanmaraş’ta 16 yeni tesis sevinci

Tesislerin temel atma törenine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 80 milyon değerinde 10 yeni projenin müjdesini de verdi

Kahramanmaraş’ta 16 yeni tesis sevinci
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kahramanmaraş'ta inşa edilecek 278 milyon lira yatırım bedelli 16 tesisin temelini attı. 80 milyon TL yatırım bedeline sahip 10 müjdeyi de açıklayan Bakan Eroğlu, "Benim de Kahramanmaraş'a ayrı bir gönül bağım var. Kahramanmaraş yiğitler Kahramanlar diyarı. Dolaysıyla buraya ne yapılsa azdır anlayışıyla bugün de sizlere hem müjdelerle hem de 16 tane dev tesisin temel atma töreni için geldik" dedi. Kendisinin 46 yıllık yetkisi olduğunu açıklayan Bakan Eroğlu, şunları söyledi; "Gelecek-teki bakana şimdiden mektup yazıyorum, şimdi belki yeni doğmuştur ya da çocuktur. Mektupta, 'Sayın bakanım 49 yıl ben uzattım, 49 yıl da sen uzat' diye orman bakanlığımızın kasasına bırakacağım." Konuşmaların ardından havai fişek gösterileriyle düzenlenen yapılan temel atma töreni, iftar programına katılan vatandaşlara sertifikaların ve fidanların takdim edilmesiyle sona erdi.

132 MÜJDE
Kahramanmaraş'taki bütün güzellikleri dünyaya açmak istediklerini belirten Bakan Eroğlu, "Burada muhteşem tabiat güzellikleri var, bu vesile ile Yavşan Yaylası Tabiat Parkı'nı ilan ettik ve altyapı çalışmalarının temelini de bugün atacağız. Biliyorsunuz geçen yıl 12-13 Kasım'da geldiğim zaman buraya müjde verdik, şimdiye kadar verdiğimiz 132 müjde var. Toplam maliyeti bir buçuk katrilyon. Bu seferde sevgili Kahramanmaraşlılara 10 tane daha müjdeyle geldik" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN