Vali devreye girdi zarar önlendi

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, CHP’li eski vekil Ali Demirçalı’nın ekmeğine yağ sürecek olan imar kararını, Vali Mahmut Demirtaş’ın devreye girmesiyle iptal etti

Vali devreye girdi zarar önlendi
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, tartışmalara neden olan Göçmenevleri'nin hemen yanındaki Hazine arazisinde yaptığı imar değişikliğini iptal etti. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın (SDYV) talebi üzerine hazineye ait yaklaşık 13 dönümlük arazi Merkezi İş Alanı (MİA) ve orta yoğunluklu konut alanı iken Resmi Kurum Alanı'na dönüştürülmüştü. Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ın devreye girmesiyle karar iptal edildi.

ZARAR ÖNLENDİ
SABAH Güney'in ısrarlı haberleri kamunun milyonlarca TL'lik zarara uğramasının önüne geçti. CHP'li Ali Demirçalı'nın Göçmenevleri'nde yaratmaya çalıştığı rant oyunu mahkeme engeline takılmıştı. Demirçalı'nın imdadına SDYV'nin Büyükşehir Belediyesi'ne yaptığı bir başvuru yetişti. Büyükşehir Belediye Meclisi, bu başvuru doğrultusunda Göçmenevleri'nin hemen yanındaki Hazine'ye ait arazinin niteliğini MİA artı konuttan RKA'ya çevirdi. Demirçalı da bu kararı gerekçe göstererek mahkemenin kararına itiraz etti.

VALİ DEMİRTAŞ EL ATTI
SABAH Güney 1 Haziran 2017 tarihli sayısında "Ali Bey'in ekmeğine yağ sürüyorlar" başlığıyla gelişmeleri kamuoyuna duyurdu. Haberimiz üzerine harekete geçen Vali Demirtaş, konunun araştırılması için ilgili birimlere talimat verdi. Vali Mahmut Demirtaş, o bölgede Hazine'ye ait RKA alanı olduğu anlaşılınca kararın iptali için Büyükşehir'e başvurulmasını istedi. Yapılan başvuruyu görüşen Meclis, daha önce aldığı kararı iptal ederek büyük bir yanlıştan döndü.
BİZE ULAŞIN