Mezitli’de çöp yığınları birikti

Mezitli ilçesinde CHP’li belediyenin sorumluluk alanındaki bölgeleri çöpten arındırmak yerine kamyonlarla çöp dökmesi tepkilere yol açtı

Mezitli’de çöp yığınları birikti
Mersin'in Mezitli ilçesinde yaşanan çöp sorunu her geçen gün büyüyor. Kuyuluk Mahallesi Bentbaşı mevkiinden geçen Mezitli Deresi'nin tarım alanları ile kaplı çevresinin adeta çöplük haline gelmesine tepki gösteren vatandaşlar, "Belediyenin görevi ilçedeki çöpleri temizlemek ama Mezitli Belediyesi, çöp toplama yerine çöpleri döküyor. Buna inşaatlardan gelen molozlar da eklenince bölge tozdan, topraktan ve kokudan geçilmez oluyor" dediler.

BURASI ÇÖPLÜK MÜ?
Mezitli'de narenciye ve üzüm üreticiliği yapan 50 yaşındaki Kerim Şişman, "Evimizden çıkıp dere kenarındaki tarlaya giderken kokudan burnumuzun direği kırılıyor. Dökülen molozlardan kalkan toz yüzünden nefes alamıyoruz. Üstelik Mezitli Belediyesi'ne ait çöp kamyonları geliyor, topladıkları çöpleri buraya boşaltıp gidiyorlar. Araç sürücülerini ve arkasındaki görevlileri uyarıyoruz, bize hakaret ediyorlar. Bir dövmedikleri kalıyor" diye konuştu.

AĞAÇLAR ZARAR GÖRÜYOR
CHP'li Belediye Başkanı Neşet Tarhan'a konuyu çeşitli şekillerde dile getirdiklerini ancak bir çözüm bulunamadığını söyleyen Kerim Şişman, "Burada biriken çöpler bir süre sonra belediye görevlileri tarafından yakılarak imha ediliyor. İşte bu anlarda tarlalarda bir tane işçi kalmıyor. O kadar ağır bir koku yayılıyor ki kimse duramıyor. Çöpler yakıldığında atıklar ağaçların ve meyvelerin üzerine yapışıyor. Bu durum sağlığımızı da etkiliyor" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN