Fevziye ile Şerif’in mutluluğu

Gaziantep’te dünya evine giren 53 yaşındaki Suriyeli Fevziye Erbaş ile 75 yaşındaki Şerif Dağdelen çifti, birbirlerinin konuştuklarını tam olarak anlayamasalar da aşk diliyle anlaşıyorlar

Fevziye ile Şerif’in mutluluğu
Gaziantep'te birbirlerine ilk görüşte vurulan ve mutluluklarını evlilikte taçlandıran 53 yaşındaki Suriyeli Fevziye Erbaş ile 75 yaşındaki Şerif Dağdelen aşkın diliyle anlaşıyor. Ülkesindeki savaştan iki yıl önce 3 çocuğuyla birlikte kaçan Suriyeli Fevziye Erbaş Gaziantep'e geldi. Bu arada işçi emeklisi Şerif Dağdelen, Erbaş ailesiyle tanıştı. Ortada kalan aileye kol kanat geren yaşlı adam gönlünü üç çocuk annesi Fevziye'ye kaptırdı. Evlenme teklifine olumlu cevap alan yaşlı adam resmi nikâhla evlendi. Türkçe konuşamayan Fevziye, eşini mutlu etmek için her yolu deniyor.

FEVZİYE'YE AŞIK OLDU
Yalnız yaşadığını ve kendine ait 2 odalı bir evi olduğunu söyleyen Şerif Dağdelen, "Benim evimde kimsesiz insanlar kalır. Elimden geldiğince onlara bakarım. İş bulup kendilerine bakacak hale gelince de evden ayrılırlar. Mahalle muhtarımız bu durumu biliyor. Bir gün bana 3çocuğu ile Gaziantep'e gelen bir kadına yardım etmemi istedi. Ben de ailenin yanına gidince ağlayan bir kadın gördüm. Çocukları ile birlikte üşümüşlerdi. Hemen sobayı yaktım. Yemek yedik. Bizde kalmaya başladılar. Ama Fevziye'ye aşık olmuştum. Yanlış anlar diye söyleyemedim. Fakat Fevziye anladı. O da bana karşı ilgisiz değilmiş. Aşk dili ile anlaşarak evlenmeye karar verdik" dedi. Çocuklarının rızasını aldıktan sonra resmi nikâhla dünya evine giren Fevziye-Şerif çifti şimdi çok mutlu. 17 aydır evli olduklarını söyleyen Şerif Dağdelen, "Eşimin Suriye'de bir kızı vardı adı Hamide. Onu da getirdik buraya. Onu evlendirdik ve Bursa'ya taşındı. Bir çocuğu oldu. Çok mutlular. Onlar mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz. Fevziye bayramda Suriye'ye gidecek ve oradaki akrabalarıyla hasret giderecek. Ben de burada 2 kızımla kalacağım. Çocuklardan biri çocuk felci geçirdiği için bir elini kullanamıyor. Benim de maddi imkanım yok ki ameliyat ettireyim. Bir hayırsever çıkarsa kızımız Emel'i ameliyat ettirir, her iki elini de kullanmasını sağlarız" diye konuştu.

'ÇOK İYİ BİR EŞ'
Şerif Dağdelen'in çok iyi kalpli bir kişi olduğunu söyleyen Fevziye Erbaş, "Bize en zor zamanımızda kapısını açtı. Allah ondan razı olsun. Kendisini çok seviyorum. Çok iyi bir eş. Her şeyimizle ilgileniyor. Ben de onu rahat ettirmek için elimden geleni yapıyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN