İftar sofrasına konuk oldular

Altınözü Kaymakamlığı, belediye, AFAD ve Türk Kızılayı işbirliğinde Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi’nde iftar yemeği düzenlendi

İftar sofrasına konuk oldular
Başbakan Binali Yıldırım'ın kardeşi İstanbul Kızılay Şube Başkanı İlhami Yıldırım, gelini Seda Yıldırım, kızı Büşra Köylübay, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Belediye Başkanı Rıfat Sarı ile birlikte Hatay'ın Altınözü ilçesinde kurulu Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi'nde kalan Suriyelilerle birlikte neşe içinde iftar yaptı, barınma merkezindeki yetim merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

ÇOCUKLARA HEDİYE
Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, konuklara Suriye'de yaşanan iç savaştan dolayı Türkiye'ye sığınan ve 8 bin 5 Suriyelinin misafir edildiği Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi ve Suriyeli misafirlere sunulan imkanlar hakkında brifing verdi. Daha sonra geçici barınma merkezinde yaşayan Suriyeli vatandaşlarla iftar sofrasında buluşan protokol üyeleri birlik ve beraberlik içerisinde oruçlarını açtı. İftar sonrasında barınma merkezinde kalan çocuklarla sohbet eden Yıldırım ailesi, konteynerlerde kalan iki Suriyeli aileyi evlerinde ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

ÇADIRLARDA SOHBET
Barınma merkezinde Suriyelilerle sohbet etme imkanı bulduklarını ifade eden İlhami Yıldırım şöyle konuştu: "Evlerinde çaylarımızı ve kahvelerimizi içtik. Burada onların o kötü günlerini unutması için her türlü araç, gereç, düzen, tertibat alınmış durumda. Halı sahalarından tutun oyun alanlarına, çardaklarına kadar hoş sohbet edebilecekleri, kendi kültürlerini yaşatabilecekleri bir yaşam alanı oluşturulmuş. Suriyeli kardeşlerimizle mutlu bir gün geçirdik. Başta Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur'a, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı'ya, Kızılay'a, AFAD'a ve tüm kamp çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederim."
BİZE ULAŞIN