Kızı sokağa bıraktı belediye sahip çıktı

Niğde’de barakada yaşayan 68 yaşındaki Hanife Günbatı’nın imdadına belediye yetişti. Yaşlı kadın iki odalı bir eve yerleştirildi. Başkan Faruk Akdoğan, talihsiz kadını evinde ziyaret etti

Kızı sokağa bıraktı belediye sahip çıktı
Niğde'de sokakta briketle çevrilen iki metrekarelik barakada yaşam süren 68 yaşındaki Hanife Günbatı'nın imdadına belediye yetişti. Yaşlı kadının son derece zor koşullarda yaşam sürdüğünü öğrenen AK Partili Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, ekiplere talimat verdi. Harekete geçen ekipler, yaşlı kadın için 2 odalı bir ev kiraladı ve içini gerekli tüm eşyalarla donattı."YERİM YOKTU"

Sıcak yuvasında mutlu görünen Hanife Günbatı, kendisini ziyarete gelen Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'a teşekkür etti. Kızı ile Eskişehir'de yaşadığını söyleyen Hanife Günbatı, başından geçenleri şöyle özetledi: "Gül gibi geçinip gidiyorduk. Ne oldu bilmiyorum bir gün kavga ettik. Beni kapı dışarı etti. Memleketime döndüm. Şehitler Mahallesi'nde eski evimin olduğu yere geldim. Kalacak yerim yoktu. Komşularım yardım edip bu barakayı yaptılar, burada kalmaya başladım."
BİZE ULAŞIN