Muhtarın aşk cinayeti davası

Adana’da yasak ilişki yaşadığı kadının kayınbiraderini öldürdüğü ileri sürülen mahalle muhtarının yargılanmasına başlandı. Ölen gencin babası olay kan davasına dönüşmesin diye şikayetçi olmadığını söyledi

Muhtarın aşk cinayeti davası
Adana'da yasak aşk yaşadığı kadının kayınbiraderi Murat Aygün'ü (23) öldürdüğü ileri sürülen Küçükdikili Kavaklı Mahallesi Muhtarı Metin Gündüz'ün (41) müebbet hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Yumruklu saldırıya uğradığı için rastgele ateş ettiğini söyleyen muhtar, "Gönül ilişkisi yalan. Kendileri öyle sanıyordu. Korunmak için rastgele ateş ettim. Hedef gözetseydim 3'ünü de vururdum" dedi. Ölen gencin babası Zennur Aygün (46) "Aracı ile önümüzü kesip küfür etti. Sonra da oğlumu öldürdü. Kan davası olmasın diye şikayetçi değilim" dedi. Olay, 31 Mart 2017 tarihinde Küçükdikili Kavaklı Mahallesi 10038. Sokak'ta meydana geldi. İddianameye göre; Şehmuz Aygün'ün (25) eşi M.A., muhtar Metin Gündüz ile 3 yıldan beri gönül ilişkisi yaşıyordu. Taraflar arasında husumet yaşanıyordu. Olay günü şüpheli Metin Gündüz kullandığı otomobille, içinde Şehmuz, kardeşi Murat ile babaları Zennur Aygün'ün bulunduğu aracın önünü kesti. Çıkan tartışmada Muhtar Gündüz, Murat Aygün'ü öldürdü.

KARDEŞİ SUÇU ÜSTLENDİ
Nezir Gündüz, cinayeti ağabeyinin değil, kendisinin işlediğini ileri sürerek olay günü akşamı suçta kullanılan silahla emniyete teslim oldu. Yapılan soruşturma sonucunda cinayeti işlediği belirlenen Metin Gündüz de gözaltına alındı. Kardeşler tutuklandı. Suçu üstelendiği belirlenen Nezir Gündüz tahliye edildi. Ölen gencin babası Zennur Aygün sanığı yalanlayarak, "Gönül ilişkisi olunca oğlum karası M.Y.'yi boşadı. Olay günü aracıyla önümüzü kesip, silahla saldırdı. Kan davasına dönüşmesin diye şikayetçi değilim" diye konuştu. Tanık olarak dinlenen Şehmuz Aygün, muhtarın eşi M.A. ile aşk yaşadığını bu yüzden de boşandıklarını söyleyerek, "Kendisine 100 bin TL'lik tazminat davası açacağımı söylüyordum. Bu duymuş olacak ki, olayı gerçekleştirdi. Asıl hedef bendim" şeklinde konuştu. Duruşma, başka şehirde yaşayan M.A. adlı kadının talimatla ifadesi alınması için ertelendi.

MUHTAR METİN GÜNDÜZ: İSTESEM 3'Ü DE ÖLÜRDÜ
Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan muhtar Metin Gündüz, M.A. ile aşk ilişkisini yalanlayarak "Olayı namus davasına döktüler. Olay günü baba ve oğulları araç ile önümü kesip yumrukla saldırdı. Kurtulmak için 1 el havaya ateş ettim. Rastgele ateş Murat'a isabet etti. İsteseydim 3'ünü de öldürürdüm" dedi. SEGBİS ile bağlanan tutuksuz Nezir Gündüz suçu üstlenmekten pişman olduğunu, cinayeti ağabeyinin işlediğini söyledi.
BİZE ULAŞIN