Erhan ÖZMEN: Eski bayramlar - yeni bayramlar

Her devrin vardır "nerede o eski bayramlar" serzenişi.
Emin olun sonsuza kadar da devam edecek, torunlarımız, torunlarımızın torunları bile birer yetişkin olduğunda diyecekler ki "nerede o eski bayramlar".
Çocukluğumuzda büyüklerimiz, akraba, arkadaş ve dostlarımız bayramlaşmak için bize gelir biz onlara iade-i ziyarette bulunurduk.
Şimdi bir kısa mesaj yaz tek tuşla ne kadar tanıdığın varsa bayramını kutla, şeker emojisi koyarsan bir de mesajına gerek yok öyle ziyaretlere, el öpmelere, şeker yemelere. Hem çalmasın kapı, gelmesin kimse 3 gün nefes alalım, dinlenelim, içimize dönelim ya da güneye kaçalım.
Tabi bizim torunlar, torunların torunları şu anki mesajlı kutlamalara "nerede o eski bayramlar" dedirtecek nasıl bir yöntemle bayram kutlaması yaparlar, hayal gücüm yetersiz kalıyor.
Bir tarafımız buruk geleneklerden uzaklaşıyor olmaktan, bayram yemeklerini diyetlere kurban etmekten, kolalı mendillerdeki harçlıkları alamamaktan.
Ama müthiş bir hızda değişen hayatlarımızda bayram kutlamalarımız nasıl değişmesin ki?
Daha bireysel yaşamları tercih ederken, kalabalık sofralarda ev baklavası yenen bayramlara dönüvermek mümkün mü?
Eskisi yenisi değil önemli olan, yüreğimizde bir huzur, yüzümüzde bir tebessüm bırakabilen bayramlar yaşayabilmek, bayram etmektir önemli olan.
Bunu başarabilmek için bir öneri: Yarın sabah mutlaka Barış Manço'dan "bugün bayram" şarkısını dinleyin.
Herkesin çok çok keyifli 3 bayram günü yaşamasını diliyorum.

GFK'da son durum
Geçen hafta Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü adıyla ve Adil Konukoğlu başkanlığında yolunu devam edeceğini söylemiştim.
Geçtiğimiz günlerde benim de içerisinde bulunduğum GFK Yönetim Kurulunda görev dağılımı yapıldı ve ben de Futbol Şube Sorumlusu olarak seçildim.
Gaziantep ekonomi, gastronomi, turizm tüm bu alanlarda şehri zirveye taşımaya çalışıyor. Sporda da yukarılara çıkmak lazım. Adil Başkan iyi bir ekip kurdu, bizde elimizi taşın altına koyduk. Artık gece gündüz demeden takım için çalışacağız.
BİZE ULAŞIN