Amanos Tüneli’yle sanayi gelişecek

Hatay Valisi Erdal Ata, Hassa’da vatandaşlarla bir araya geldi ve müjdeyi verdi: Amanos Tüneli proje detayları tamamlandı. Hassa çok yakında bir sanayi ilçesi olacak

Amanos Tüneli’yle sanayi gelişecek
Hatay Valisi Erdal Ata, 'Muhtarlar ve Halka Buluşma' toplantıları kapsamında Hassalı vatandaşlar ve mahalle muhtarlarıyla buluştu. Vali Ata, yıllardır tarım ve hayvancılıkla geçinen ilçenin talihini değiştirmesi beklenen 'Amanos Tüneli' projesinin tüm detaylarının tamamlandığını müjdeledi. Vali Ata, tünel yapıldığında Hassa'nın kısa sürede bir sanayi ilçesine dönüşeceğini kaydetti.

EKONOMİYE KATKI
Hassa'nın sanayisi olmayan, ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı bir ilçe olduğunu ifade eden Vali Ata, "Hassa Tüneli projesi ile ekonomik anlamda birçok gelişme yaşanacak. Tünelin projeleri de hazır, Kalkınma Bakanlığına iletilmiş. Finans bulunduğunda ihaleye çıkacaktır. Bu sadece Hatay'ı değil Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki birçok vilayeti limana en kısa sürede bağlayacak bir yol olacak. Dolayısıyla uzun vadede ülke ve ilimiz ekonomisine çok büyük katkısı olacak" diye konuştu.

OSB KURULUYOR
Hassa Organize Sanayi Bölgesi'nin tüzel kişiliğinin tesis edildiğini belirten Vali Ata şöyle konuştu: Yaklaşık bin 300 hektarlık alanda OSB projeleri ile ilgili izinler verildi. Bununla ilgili çalışmalara başladık. Buraların genişleme ihtimali de var. Bu bölgede yatırım yapmak isteyen büyük sanayi kuruluşları da var. Yeter ki biz yolu ve OSB'nin altyapısını da yapıp onları hazır hale getirelim. Bu ülkemiz için de ilimiz için de önemli bir proje. Gündemimizin ilk sıralarında yer alıyor.

TALEPLERİ İLETTİLER
'Muhtarlar ve Halkla Buluşma' toplantısında muhtarlar ve vatandaşlar mahallelerinin sıkıntılarını, ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Erdal Ata'ya ilettiler. Vatandaşların kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Ata, sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi. Toplantı sonunda bir değerlendirmede bulunan Vali Ata, amaçlarının ulaşımda, altyapıda vatandaşın beklediği temel hizmetlerin daha iyisinin yapılmasını sağlamak olduğunu dile getirdi.
BİZE ULAŞIN