Bekir Sütçü, gençlere tecrübelerini anlattı

Genç girişimcilere seminer veren AOSB Başkanı Sütçü, “Hedefini koyacaksın, cesaretli olacaksın, kaybetmekten korkmayacaksın” dedi

Bekir Sütçü, gençlere tecrübelerini anlattı
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Girişimcilik Ekosistemi Derneği tarafından düzenlenen "Patronluk Dile Kolay" seminerinde, genç girişimcilere sanayiciliğe başlama hikâyesini anlattı. Küçük yaşlarda atıldığı ticaret hayatında hep sanayici olmayı hayal ettiğini belirten Sütcü, gençlere, "Hedefinizi belirleyin, kaybetmekten korkmayın" tavsiyesinde bulundu.

DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
Babasının yanında çuval ticareti ile başlayan ve sanayiciliğe uzanan iş hayatında karşılaştığı zorlukları ve dönüm noktalarını genç girişimcilerle paylaşan Sütçü, "Özellikle belli başlı fabrikaların mal alımlarında bizzat kendim bulunurdum. O dönemde Adana'da Sabancı Holding'in kurduğu bir plastik ve çuval fabrikası vardı. Oraya gittiğimde hep şunu düşünürdüm. Bunlar bu işi nasıl yapıyorlar? İçeriye girerdim, çalışanları izlerdim. Demek ki hep harddiske atmışım" dedi.
BİZE ULAŞIN