Boğulmalara portatif önlem

Adana’da yaz aylarında birçok çocuğun sulama kanalında boğulması nedeniyle harekete geçen Seyhan Belediyesi, ilçedeki 25 okulun bahçesine portatif yüzme havuzu kurdu

Boğulmalara portatif önlem
Adana'da yaz aylarında sulama kanallarında yaşanan boğulma olayları nedeniyle harekete geçen Seyhan Belediyesi, ilçedeki 25 okulun bahçesine kurduğu portatif yüzme havuzlarıyla 40 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Seyhan Belediyesince, kent merkezinden geçen sulama kanallarında yaz aylarında birçok çocuğun boğulması nedeniyle, farklı mahallelerdeki 25 okulun bahçesine portatif yüzme havuzu kuruldu. Ücretsiz faydalanılan 10 metre eninde, 20 metre uzunluğunda ve 1,5 metre derinliğindeki havuzlarla sulama kanallarına gitmelerinin önüne geçilen çocuklara, antrenörler eşliğinde temel yüzme eğitimleri veriliyor. 6-13 yaş grubundaki çocukların faydalanabildiği havuzlarda, güvenlik görevlileri bulunduruluyor. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, portatif havuz projesinin sulama kanallarındaki üzücü olayların önüne geçilmesi açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

1 EYLÜL'E KADAR AÇIK
Adana'nın sıcak bir bölge olduğuna işaret eden Karalar, "Çocuklarımız sıcak hava nedeniyle Devlet Su İşlerinin sulama kanallarında yüzüyor. Çok pis olan bu sulama kanallarında boğulma çok fazla oluyor. Bu sebeple her biri 2-3 mahallenin ortasına olmak üzere toplam 25 portatif havuz kurduk" diye konuştu.

Portatif havuzların kurulmasından sonra Seyhan ilçesinde boğulma oranlarının azaldığını belirten Başkan Karalar, 1 Eylül'e kadar açık kalacak havuzları belirli günlerde kadınların da kullanımına açacaklarını kaydetti.
BİZE ULAŞIN