Lara’dan şehit babasına ziyaret

Ramazan Bayramı arifesinde özellikle şehit mezarlığında duygu dolu anlar yaşandı. 3 yaşındaki Lara, mezarlıkta babasının fotoğrafını okşayarak sevmesi görenleri ağlattı

Lara’dan şehit babasına ziyaret
Adana'da arife günü şehit mezarlarını ziyaret eden yakınları duygusal anlar yaşadı. Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 6'ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç ve İncirlik 10'uncu Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral İsmail Günaydın ile diğer yetkililer, Asri Mezarlıktaki şehitlikte şehit yakınlarıyla birlikte dua etti. Şehit mezarlarına karanfil bırakılırken, acılı ailelere sabır dileyen Vali Demirtaş, bayramlarını da kutladı. Şehit yakınları temizledikleri mezar taşlarını okşayıp, gözyaşı döktü, dua etti. Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin bir eve tuzakladığı bombanın patlaması sonucu 12 Nisan 2016'da şehit olan 29 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Kadir Demiryürek'in 3 yaşındaki kızı Lara da, kırmızı beyaz kıyafeti ve omzuna asılan Türk bayrağıyla babasının mezarına geldi.

FOTOĞRAFINI SEVİP OKŞADI
Yanında annesi Gülcan ve dedesi Musa Demiryürek'in de bulunduğu küçük kız, mezar taşındaki babasının fotoğrafını okşadı, bayramını kutladı. Babası şehit olduğunda henüz 19 aylık olan Lara'nın annesi Gülcan Demiryürek, "Kızım babasını çok severdi, babası da onu çok severdi. Babasını tam hatırlamıyor ne yazık ki. Böylegünlerde tarifi imkansız duygular yaşıyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN