Kardeşleri öldüren sanık 7 yıldır kayıp

Adana’da birlikte yaşarken kendisinden ayrılan kadını ve ablasını öldürüp kayıplara karışan Ayhan Toprak 7 yıldır yakalanamadı

Kardeşleri öldüren sanık 7 yıldır kayıp
Adana'da birlikte yaşarken kendisinden ayrılan çocuğunun annesi Gülbahar Sağlam (19) ile ablası Şahide Aykutlu'yu öldürdüğü ileri sürülen 33 yaşındaki Ayhan Toprak 7 yıldan beri bulunamadı. Hakkında 'Kasten iki kişiyi öldürmek ve ruhsatsız silah bulundurmak' suçlarından 2 kez müebbet hapis istemi ile dava açılan firari sanığın yargılaması gıyabi olarak Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediyor.

GEÇİMSİZLİK YÜZÜNDEN
Olay, 25 Temmuz 2010 günü Tellidere Mahallesi 72194 Sokak, Yıldız Apartmanı'nda meydana geldi. İddianameye göre Gülbahar Sağlam 2009 yılında gayri resmi olarak Ayhan Toprak ile birlikte yaşamaya başladı. Çiftin C. adlı bir kız çocukları dünyaya geldi. Ancak Gülbahar geçimsizlik yüzünden 'Seda' takma ismi ile barda çalışan ablası Şahide Aykutlu'nun 3 çocuğuyla birlikte yaşadığı eve taşındı. Barda 'Gamze' takma adı ile çalışan Gülbahar, arkadaşlarına ayrıldığı Ayhan Toprak'ın kendisini para karşılığı erkeklere pazarlamak istediğini söylüyordu. Olay günü sabah erken saatte eve gelen şüpheliye kapıyı küçük kızı C. açtı. İçeri giren öfkeli adam, önce uyumakta olan Şahide Aykutlu'yu öldürdü. Daha sonra da çığlık atan Gülbahar'ı vurdu ve kayıplara karıştı.

GIYABINDA YARGILANIYOR
Cumhuriyet savcısı, 2011 yılında Ayhan Toprak hakkında 2 kez müebbet hapis istemi ile dava açtı. Katil zanlısının gıyabi yargılaması yaklaşık 7 yıldan beri devam ediyor. Firari sanık Toprak'ın davası Ekim ayında görülecek.
BİZE ULAŞIN