Mersinli gençler için spor zamanı

Mersin’de, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün açtığı kurslarda binlerce çocuk, uluslararası düzeydeki tesislerde istedikleri branşta eğitim alacak

Mersinli gençler için spor zamanı
Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Yaz Spor Okulları'nda bu yıl yaklaşık 45 bin öğrenciye eğitim vermek istediklerini belirtti. Mayıs ayından itibaren kayıtların başladığını söyleyen Güneş, "36 branşta açtığımız kurslarda yaz sonuna kadar en az 45 bin sporcu adayına eğitim vermeyi hedefliyoruz. 5-18 yaş arası sporcuların ücretsiz katılabileceği kurslarda sadece, yüzme branşına katılan sporcular ücret ödeyecek" dedi.

'ENGELSİZİM' BRANŞI
Gençlerin sağlıklı birer birey olabilmeleri için spora büyük önem vermeleri gerektiğini vurgulayan Güneş, Akdeniz Oyunları ile Mersin'e sekiz yeni tesis yapıldığını ve mevcut olan tesislerin de iyileştirildiğini söyleyerek, "Hepsi çocuklarımızın iyi spor yapabilmeleri için" dedi. Engelli çocuklar için de özel bir branş olduğunu kaydeden Güneş, "Engelsizim adı altında yeni bir branş ekledik. Bu branşta engelli sporcularımız istedikleri dalda eğitim alabilecek ve ücretsiz olacak" diye konuştu. Güneş, "Çocuklarımızın yapmaları gereken tek şey İl Müdürlüğü binamıza gelerek veya internet adresimize tıklayarak başvuru yapmaları. İki fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi gerekiyor. Biz buradan sporcu tanıtım formu ve aile izin belgesi vereceğiz" dedi. Güneş, "Hedefimiz Mersin'deki yetenekli isimleri keşfetmek. Daha geniş bir sporcu kitlesiyle daha çok yetenekli sporcu bulacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN