CHP’li Ünal’dan ihalesiz kıyak

Rant iddialarından dolayı kamuoyunda ‘Rant park’ olarak adlandırılan Atapark, ihale yapılmadan işyerlerinin birilerine peşkeş çekildiği iddiasıyla gündemde

CHP’li Ünal’dan ihalesiz kıyak
Adana'nın Karataş ilçesinde denizin doldurulmasıyla elde edilen 80 dönümlük alanda Atapark projesini uygulamaya koyduğu için hakkında soruşturma açılan CHP'li Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal tartışılacak bir uygulamaya daha imza attı. Meclisten işyerlerinin kiraya verilmesi için encümene ihale yetkisi alan Başkan Ünal'ın işyerlerini ihalesiz olarak CHP'li meclis üyelerinin yakınlarına ve tanıdıklarına verdiğini ileri süren Mehmet Erbay (38), belediyenin zarara uğratıldığını savundu. Kamuoyunda yapılan tartışmalardan dolayı 'Rantpark' olarak adlandırılan Atapark'ta sular durulmuyor. Başkan Ünal'ın Atapark projesi için kanun ve yönetmelikleri ihlal ederek suç işlediğini iddia eden Erbay, Ünal'ın suçlarına bir yenisini daha eklediğini söyledi. Başkan Ünal'ın işyerlerini ihale yapılmadan istediği kişilere dağıttığını anlatan Erbay, "İhale yapmak yerine tanıdıklarına peşkeş çekildi. Onlardan da cüzi oranlarda işgaliye parası alacaklar" dedi.

ŞEYTANIN AKLINA GELMEZ
İhale yerine işgaliye yönteminin şeytanın bile aklına gelmeyeceğini ifade eden Erbay, "Bu yolla belediyenin yanında devlet de zarar uğratılıyor. Çünkü buradan elde edilecek gelirin yüzde 30'u Hazine'ye gidecek. İhale yapılsaydı çok kişi bu işyerlerine talip olacak ve daha yüksek meblağlara kiraya verilecekti. Belediyenin ve devletin kasasına daha çok para girecekti. Şimdi ise paralar başkalarının cebine giriyor" diye konuştu.

KIYAĞA 'DUR' DENİLSİN
Başkan Ünal'ın yaptığı usulsüzlüklerin bununla sınırlı kalmadığını anlatan Mehmet Erbay, şunları söyledi: Başka bir amaçla kullanılmaması gereken amfi tiyatronun altı balık lokantasına dönüştürülecek. Yasaya aykırı olan beton yığınının neden yapıldığı şimdi anlaşılıyor. Dertleri kültür veya sanat değil, rantmış meğerse. Yanlış üstüne yanlış yapılıyor. Yetkililerden özünde rantpark olan Atapark'ta dönen dolaplara bir an önce 'dur' demesini istiyoruz.
BİZE ULAŞIN