Panik butonlu tombalacılar

Adana’da internet üzerinden canlı yayınla tombala oynattığı iddia edilen 1’i kadın 5 kişi yakalandı. Zanlıların polise yakalanmamak için panik butonu kullandıkları tespit edildi

Panik butonlu tombalacılar
Adana polisi, internet üzerinden Türkiye ve Türk cumhuriyetlerinde canlı yayınla tombala oynattığı ileri sürülen 1'i kadın 5 kişiyi yakalandı. Mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalan tombalacıların olası bir polis baskınında bilgisayarları kapatıp tombala malzemelerini gizlemeleri için 'panik butonunu' kullanarak birbirlerini uyardıkları tespit edildi.

TOMBALA İÇİN PROGRAM
Ahlak Büro Amirliği ekipleri, yaklaşık 1 ay önce internet ortamında eskort sitelerinin kurulduğunu belirleyerek Adana ve Samsun merkezli 17 ilde operasyon yaptı. Operasyonda gözaltına alınan 12 kişiden 8'i tutuklandı. Polis, tutuklananlar arasında çete lideri Bilal K.'nin (32) iyi derecede bilgisayar bilen A.K.'ye (49) internet üzerinden canlı tombala oynatmak için program yaptırdığını tespit etti. Ahlak polisi, uzaktan erişimli bir program geliştiren tombalacıların internet üzerinden televizyon paket mantığı sistemiyle çalışıp yıllık, aylık, haftalık olarak 250 lira ile 2 bin lira arasında değişen fiyatlarla abonelik vererek Türkiye ve Türk cumhuriyetlerinde kumar oynattıklarını tespit etti. Şüphelilerin olası bir polis baskınında yayını keserek malzemeleri saklamak için 'panik butonu' sistemi kurduğu saptandı.

1'İ KADIN 5 KİŞİ YAKALANDI
Çeteyi çökertmek için harekete geçen polis gerçekleştirdiği şok baskında; siteyi tanıtan ve satışını yapan Z.E.'yi, tombalanın çekilişi esnasında çıkan topları canlı yayında okuyup bilgisayara kaydeden S.O.S.'yi, A.K.'ye tombala sitesini kurmasında yardımcı olan Ş.E.Y.'yi ve tombalacılara ofisini veren M.Ş. ve B.K'yi gözaltına aldı. Zanlılar sorgularının ardından sevk edildikleri mahkeme de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
BİZE ULAŞIN