Tatilde Mersin sahilleri doldu

Ramazan Bayramı tatilini değerlendirmek isteyen yerli turistler, Mersin’in Erdemli ve Silifke ilçelerindeki sahilleri doldurup turizmcilerin yüzünü güldürdü

Tatilde Mersin sahilleri doldu
Ramazan Bayramı tatilini Mersin'in Erdemli ve Silifke ilçesinde geçirmeyi tercih edenler, sahilleri doldurdu. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınan Kızkalesi, 3 günlük bayram tatili nedeni ile yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi gördü. Denize girip serinleyen vatandaşlar, sahildeki çeşitli aktivitelere de ilgi gösterdi. Tatilin keyfini en çok, saatlerce sahilde ve denizde oynayan çocuklar çıkardı.

TESİSLER DOLU
Kızkalesi başta olmak üzere plajı olan bütün mahallelerdeki konaklama tesislerinin tamamına yakınının dolu olduğunu belirten Erdemli Belediye Başkan Mükerrem Tollu, "Bölgemizi tercih eden turist sayısında oldukça artış var. İlçemizde öncelikle turizm bölgeleri olmak üzere, yeşil alan, yürüyüş yolları, spor parkları, spor alanları, çocuk parkları, çok amaçlı tesisler, yeşil alanlar, parklar gibi çevre düzenlemesine önem veriyoruz" dedi. Silifke Turizm Derneği Başkanı Ali Küçük de yerli turistlerin Doğu Akdeniz'e ilgisinin büyük olduğunu, Ramazan Bayramı tatilinde de tüm tesislerin dolduğunu söyledi. Bayram tatiliyle birlikte yüzlerinin güldüğünü ifade eden Küçük, "Yerli turistler bölgemize gösterdikleri ilgiyle bizi her zaman olduğu gibi bu yıl da yanıltmadılar. Bölgemizi tercih etmelerinden, ilgi göstermelerinden her zaman memnunuz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN