Yüreğir’de Ramazan coşku içinde geçti

Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Ramazan ayının ve bayramın Yüreğir’e huzur, mutluluk ve barışı birlikte getirdiğini söyledi

Yüreğir’de Ramazan coşku içinde geçti
Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan coşkusunu Yüreğirli vatandaşlarla birlikte yaşadı. Her gün ayrı bir mahallede vatandaşlarla birlikte iftar yapan Başkan Çelikcan, şehit aileleri, öksüz ve yetimleri de unutmadı, onlarla birlikte iftar yaptı. Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi önünde düzenlenen Ramazan etkinlileriyle çocuklar gönüllerince eğlendi. Tarihi Taşköprü'de düzenlenen iftarda ise şehri yönetenler ile vatandaşlar bir araya geldi.

SOKAK İFTARLARI
Yüreğir Belediyesi'nin Adana'da başlattığı sokak iftarlarını geleneksel hale geldiğini belirten Başkan Mahmut Çelikcan, "Göreve ilk geldiğim yılda başlattığımız sokak iftarları her yıl düzenli olarak yapılmaya başlandı. Ramazan sevincini coşkusunu vatandaşlarımızla birlikte yaşıyoruz. Yüreğirli vatandaşlarımızla sohbet edip onları dinliyoruz. Ramazan ayı boyunca binlerce vatandaşımızla huzur içerisinde ve manevi bir atmosferde birlikte Ramazan sevincini yaşadık" diye konuştu. Ramazan coşkusunu doya doya yaşadıklarını belirten Başkan Çelikcan, bu yıl sahurda da Yüreğirli vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirterek, "Ramazan paylaşmak, Ramazan kardeşlik, Ramazan huzur demektir. Bunu en iyi şekilde yaşamak ve yaşatmak amacıyla Kültür Merkezi önünde vatandaşlarımızla birlikte sahur yaptık" dedi.
BİZE ULAŞIN