Kazadan geriye bir tek o kaldı

Kazadan geriye bir tek o kaldı

Gaziantep’te bayramın ilk günü anne ve 6 aylık bebeğinin öldüğü trafik kazasında baba Mehmet Şerif Osanmaz da hayatını kaybetti. Yok olan aileden geriye bir tek 7 yaşındaki Emirhan kaldı

Gaziantep'te baba evine bayramlaşmaya giderden geçirdikleri trafik kazasında anne ve 6 aylık bebeğinin hayatını kaybettiği olayda baba Mehmet Şerif Osanmaz da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Acılı aileden geriye ise 7 yaşındaki Emirhan kaldı. Dedesi Şerif Osanmaz'ın sahip çıktığı Emirhan yaşananlardan habersiz taziye evinde akrabalarının hüzünlü bakışları arasında arkadaşlarıyla oyun oynuyor.

EMİRHAN KURTULDU
Bayramın ilk günü akraba ziyaretine giden Osanmaz ailesi, Burç Kavşağı'nda trafik kazası geçirdi. Fabrika işçisi baba Mehmet Şerif Osanmaz'ın (32) kullandığı araçta 6 aylık Ergün Osanmaz olay yerinde, anne Sevgi Gül Osanmaz (27) ise hastanede yaşamını yitirdi. Tedavi altına alınan baba Osanmaz da olaydan 3 gün sonra yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Aileden geriye 7 yaşındaki Emirhan kaldı.

ANNE SÜTÜ ÇIKTI
Annesinin 6 aylık Ergün'ü emzirdikten sonra yola çıktıklarını söyleyen Şerif Osanmaz, "Gelinim, torunumu emzirmiş, bize doğru yola çıkmışlar. Torumun hastanede öldükten sonra otopsiye götürdüler. Yapılan otopside yavrumun boğazında annesinin sütü çıkmış" dedi. Ergün'e ilk bayram harçlığını veren amca Ökkeş Osanmaz da, "Kaza günü cebine 5 lira koymuştum. Hastanede hayatını kaybedince cebinden çıkan parayı verdiler, kahroldum" şeklinde konuştu.

ARTIK KARA GÜN
Kazadan hafif yaralı olarak kurtulan 7 yaşındaki Emirhan'a dedesi Şerif Osanmaz sahip çıktı. Bayram gününün kara güne döndüğü söyleyen gözü yaşlı Şerif Osanmaz, "Oğlumu, gelinimi, torunumu kaybettim. Bayramlar kara gün artık bana. 6 aylık torunuma bayramlık almış babası durumu iyi değildi. 'Baba Emirhan'a bayramlık alamıyorum. Ergün'ün ilk bayramı, ona aldım' dedi. Ben de 'Üzülme oğlum durumun düzelir' demiştim, düzelmedi" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN