Kılıçdaroğlu önce CHP’ye adalet getir

Ortopedik engelli Murat Demir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşüne tepki göstererek, “Asıl adaletsiz olan iş hakkımı gasp eden CHP’dir” dedi

Kılıçdaroğlu önce CHP’ye adalet getir
Mersin'de ailesiyle yaşayan ortopedik engelli Murat Demir (43), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşüne tepki gösterdi. 2010 yılında CHP'li Macit Özcan'ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde yapılan bir sınavda hakkının yendiğinin altını çizen Murat Demir, "Engelli kadrosu için sınav açılmıştı. Kura sonucu 7'inci sırada asil adaydım. Sonra uyduruk bir mülakat yapıldı ve ben birden yedek 14'üncü sıraya geriledim. Ne yaptımsa bu adaletsizliğe bir çözüm bulamadım. Keşke Kılıçdaroğlu bizim içinde yürüseydi" dedi.

GARSONLUK YAPTI
Akdeniz ilçesi Siteler Mahallesi 5640 Sokak'ta babadan kalma derme çatma bir evde 4 kişilik ailesiyle yaşayan yüzde 40 ortopedik engelli Murat Demir, çalışamadığı için aile bütçesine katkı koyamıyor. Eşinin bir lokantada bulaşık yıkadığını, oğlunun da garson olarak çalıştığını belirten Murat Demir, "CHP içinde o kadar çok adaletsizlik varken Kılıçdaroğlu'nun çıkıp adalet yürüyüşü yapması çok garip. Önce kendi içindeki adaletsizliklere son versin. Bizim gibi engelli insanların hakkı yeniyor, çıksın önce bunları çözüme kavuştursun. CHP'li belediyelerdeki particiliği bitirsin" diye konuştu. 2010 yılının Kasım ayında AK Pati hükümeti tarafından engellilerin topluma kazandırılması amacıyla belediyelerde açılan 'engelli kadrosuna' başvurduğunu anlatan Demir, "Büyükşehir Belediyesi'ne 14 kişi alınacak ama 188 başvuru var. Noter eşliğinde kura çekimi yapıldı. Benim 7'inci asil olarak ismim çıktı. Çok sevinmiştim. Evraklarımı hazırladım. Bir hafta sonra garip bir mülakat yapıldı. Uyduruk sorular soruldu. 10 gün sonra gelen yazıda, mülakatta düşük puan almam nedeniyle yedek 14'üncü sıraya gerilediğim yazıyordu. CHP'li yönetimin kurbanı oldum" şeklinde konuştu. İçişleri Bakanlığı'na şikayet dilekçesi gönderdiğini anlatan Demir şunları söyledi: Beni tekrar çağırdılar. Bütün evraklarımı istediler. Sonra 'sana haber vereceğiz' dediler. Durum değişmedi sadece beni oyaladılar. Şimdi çalışmıyorum. Allah'tan AK Parti hükümeti var. Engelli maaşı bağladılar. Gıda yardımı yapıyorlar. Buradan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Önce partinizdeki adaletsizliklere son verin. CHP'li belediyelerdeki adam kayırmacılığı engelleyin. Sonra çıkıp adalet için yürüyüş yapın. Kapınızın önünü süpürmeden sokak pis diyemezsiniz."
BİZE ULAŞIN