Üreticiye destek vatandaşa sağlık

Üreticiye destek vatandaşa sağlık

Seyhan Belediyesi sıcaklığın gölgede 42 derece olduğu Adana’da vatandaşlara besleyici ve elektrolit bakımından zengin bir su kaynağı olan karpuzu ücretsiz dağıtıyor

  • Güney
  • Cumartesi 02.07.2017
Adana'da Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, hem üreticiye destek olmak, hem de dar gelirli ailelerin sofrasına katkı olsun diye vatandaşlara düzeli olarak karpuz dağıtıyor. Başkan Zeydan Karalar, dağıtımların çoğuna bizzat katılırken, bu uygulamadan son derece memnun kalan vatanadşlar, "Seyhan Belediyesi sayesinde hem bedava karpuz yiyor, hem de susuz kalmıyoruz" dediler.

SOSYAL BELEDİYECİLİK
Denizli ve Mithatpaşa mahallerinde yapılan karpuz dağıtımına katılan Başkan Zeydan Karalar, "Bugün 20 ton karpuz daha dağıtıyoruz. Daha önce 50 ton dağıtmıştık. Bu rakam artarak devam edecek. Aslında karpuz ucuz ve faydalı bir meyve ama ne yazık ki dar gelirli vatandaşlarımız almakta zorlanıyor. Bu uygulama hem dar gelirliye, hem de karpuz üreticisine destek oluyor. Tarladan alıp halkımıza dağıtıyoruz. Buda sosyal belediyeciliğin bir boyutu" şekilde konuştu.
BİZE ULAŞIN