Yılmaz: Üniversitemiz sürekli proje üretiyor

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin kayıtlı istihdamın teşviki alanında uyguladığı Avrupa Birliği projesi tamamlandı

Yılmaz: Üniversitemiz sürekli proje üretiyor
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından kayıtlı istihdamın teşviki alanında uygulanan Avrupa Birliği projesi tamamlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı desteği, Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Ticaret Odası ortaklığı ile yürütülen "Gaziantep Kayıtdışı İstihdamla Mücadele Ediyor" projesi kapsamında eğitim ile kursların yanı sıra tanıtım ve durum tespit çalışmaları gerçekleştirildi.

TEŞVIKLER TANITILDI
HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, işsizliğin azaltılması ve kayıtlı istihdamın artırılmasına yönelik olarak uygulanmakta olan teşviklerin çeşitli etkinlikler aracılığı ile tanıtıldığını söyledi. HKÜ olarak ekonomik gelişmeye ve sosyal problemlerin çözümüne katkı sağlayacak projeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Rektör Yılmaz, "İşsiz gençlere yönelik 3 ayrı dalda mesleki eğitimin verildiği projede KOBİ'lerimizde kayıtlı istihdam konusunda farkındalık oluşturacak çalışmalar da yürütüldü" dedi.

MESLEK SAHİBİ OLDULAR
Rektör Yılmaz, üniversite-sanayi işbirliği gerçekleştirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi. AB projesi kapsamında gerçekleştirilen halı desen tasarımı, yönetici asistanlığı ve aşçılık mesleki eğitimlerini tamamlayan 50 kursiyerden 13'ü kısa süre içinde işe başlarken, KOBİ temsilcilerine yönelik olarak düzenlenen kısa süreli eğitimler ve bilgilendirme toplantılarına yaklaşık 2 bin 300 kişi, KOSGEB onaylı uygulamalı girişimcilik eğitimlerine ise 200 kişi katıldı.
BİZE ULAŞIN