Alageyikler Tarsus Hayvan Parkı’nda

Alageyikler Tarsus Hayvan Parkı’nda

Çukurova’nın en büyüğü Tarsus Hayvan Parkı’nda Alayegiklerin yanı sıra bu yıl gerçekleşen doğumlarla hayata gözlerini açan birçok yavru parkı şenlendirdi

  • Güney
  • Pazartesi 04.07.2017
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Toroslar'da yaşayan ve nesli tükenmekte olan Alageyiklerin çoğalması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla yürüttüğü çalışmalardan başarılı sonuçlar elde etti. Yaban hayatı kurtarma ve rehabilitasyon hizmetini yürüten ve türün koruma merkezlerinden biri olan Tarsus Hayvan Parkı'nda 5 yavru Alageyik daha hayata gözlerini açtı.

SAYILARI ARTIYOR
Parktaki, Örümcek Maymun, Babun, Midilli, Ceylan, Beyaz Geyik, Axis Geyiği, Cüce Keçi, Kızılçam ormanlarında yaşayan, kaçak avlanmalar ve yerleşim yerlerinin artışı ile nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Alageyikler, ziyaretçileri kabul ediyor. Parkta yeni doğan yavrularla beraber Alageyiklerin sayıları her geçen yıl artıyor.

KOCAMAZ'DAN DESTEK
Çukurova bölgesinin tek yaban hayatı kurtarma merkezi olan parkta özellikle Alageyiklerin neslini koruma altına almak ve sayılarını artırmak için hassas bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Tarsus Hayvan Parkı Veteriner Hekimi Fırat Kabayel, "Yaban hayatı kurtarma konusunda önemli çalışmalar yapılan parkımızda hayvanlarımızın sayısı hızla artmakta. Başkanımız Burhanettin Kocamaz da konuyla özel olarak ilgileniyor ve her türlü desteği sağlıyor" dedi.
BİZE ULAŞIN