Potanın meleklerinin rakipleri belli oldu

Potanın meleklerinin rakipleri belli oldu

Yakın Doğu Üniversitesi’nin Euroleauge rakipleri belli oldu. Yakın Doğu Üniversitesi B grubunda mücadele edecek ve ilk maçını 11 Ekim’de yapacak

  • Güney
  • Çarşamba 06.07.2017
Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı'nın 2017-2018 sezonunda Avrupa'nın zirvesi olan Kadınlar Euroleague'de mücadele edeceği rakipleri belli oldu. Buna göre, Yakın Doğu Üniversitesi B grubunda mücadele edecek. Almanya'nın Münih kentinde yapılan kura çekiminde 16 takım sekiz torbaya ayrıldı, takımların son üç sezonda Avrupa kupalarındaki derecelerine göre belirlendi.

B GRUBUNDA
Yakın Doğu Üniversitesini, Genel Koordinatör Murat Tümer ile Genel Koordinatör Yardımcısı Erhan Ayaz'ın temsil etti. Kura çekiminde, 7'nci torbada yer alan Yakın Doğu Üniversitesi Türkiye'den Fenerbahçe'nin de bulunduğu B gurubunda yer aldı. Türk takımlarından Galatasaray ise A grubunda mücadele edecek. Yakın Doğu Üniversitesi B Grubunda, UMMC Ekaterinburg (Rusya), Fenerbahçe (Türkiye), Nadezhda Orenburg (Rusya), Famila Schio (İtalya), CB Avenida (İspanya), Wisla Can Pack (Polonya) ile eleme karşılaşmasında mücadele edecek, KSC Szekszard (Macaristan) - BLMA (Fransa) maçının kazananı ile rakip olacak.

ELEME MAÇLARI
Yakın Doğu Üniversitesi'nin Süper Kupa rakibi aynı zamanda geçen sezonun Euroleague şampiyonu olan Dinamo Kursk ise A Grubunda yer aldı. Sekizinci torba takımları ile Eylül ayında yapılacak eleme maçları ile belirlenecek. A Grubunda ise Dynomo Kursk, ZWZ USK Prague, Tango Bourges Basket, Galatasaray, ESBVA LM, Castors Braine, Sopron Basket takımları yer alıyor. Kadınlar Euroleague'de 2017 - 2018 sezonu, 11 Ekim 2017 Perşembe günü oynanacak maçlarla başlayacak. Yakın Doğu Üniversitesi B grubundaki ilk maçında İtalyan takım Famila Schio ile rakip oldu. İlk maç, 11 Ekim çarşamba Yakın Doğu Üniversitesi ev sahipliğinde oynayacak.
BİZE ULAŞIN