Engelli çocukların film izleme sevinci

Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, engelli çocuklarla film izledi. Ak, kendi elleriyle yaptığı pamuklu şekerleri çocuklara dağıttı

Engelli çocukların film izleme sevinci
Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nün 'Sokak Sineması' projesi kapsamında Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği işbirliği ile Seyhan İlçesi Yeşilyurt Mahallesi'ndeki bir parkta 'Kız Kardeşim Mommo' adlı filmi zihinsel engeli çocuklarla birlikte izledi. Başmüdür Ak, kendi elleriyle yaptığı pamuklu şekerleri çocuklara dağıttı.

ÇOCUKLARIN 'OSMAN AMCA'SI
Daha önce çeşitli etkinliklerle engelli çocukların sevgisini kazanan ve çocukların 'Osman amca' diye hitap ettiği Emniyet Müdürü Ak, etkinlikte ilgi odağı oldu. Polis üniforması giyen engelli çocuklar, "Osman amca seni çok seviyorum" diyerek Emniyet Müdürü Ak'a sarılıp, fotoğraf çektirdi. Film gösterimi sırasında Müdür Ak, yanına gelen bir engelli çocuğa kelepçe hediye etti.

ELLERİYLE ŞEKER YAPTI
Film gösterimi sırasında Toplumsal Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerinin parkın yanına kurduğu pamuklu şeker tezgâhının başına geçen Ak, engelli ve mahalleli çocuklara kendi elleriyle hazırladığı pamuklu şekerleri dağıttı. Çocuklar, Ak'ın elinden pamuklu şeker almak için birbirleriyle yarıştı. Etkinliklerin devam edeceği, çocukların ve polislerin eğlenceli organizasyonlarda bir araya getirileceği belirtildi.
BİZE ULAŞIN