ASKON’da seçim heyecanı başladı

ASKON’da seçim heyecanı başladı

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği'nde (ASKON) genel başkanlık seçimi heyecanı yaşanıyor. Genel kurul için çalışmalarını hızla devam ettiren genel başkan adayı Adnan Danışman ve beraberindeki heyet şube ziyaretlerini sürdürüyor. Son olarak Adana Şubesi'nin ev sahipliği yaptığı toplantıya, Mersin, Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep ve Tarsus şube başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. Danışman'ın listesinde yer alan Arbel Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Arslan'ın da seçilmesi halinde genel başkan yardımcısı olacağı bildirildi.

ASKON İHYA HAREKETİ
Genel başkan adayı Adnan Danışman, ASKON'un geleceğine ilişkin projelerini şube başkanları ve yönetim kuruluna anlattı. Danışman, "ASKON ülkemizin çok önemli kurumlarından biridir. Onu hak ettiği yere taşımak ve ülkemizin ekonomisinde olması gereken doğru yere götürmek için bu yola çıkmış bulunuyoruz. ASKON İhya Hareketi, isminden de anlaşılacağı gibi önce kendi değerleri üzerine bir diriliş meydana getirecek, buna bağlı olarak, ülkemize de gereken katkıyı sunacaktır" dedi.

BÖLGESEL ENTEGRASYON
Projelerinin başında ASKON'a kapsamlı bir "Endüstride Bölgesel Entegrasyon" vizyonu kazandırmak olduğunu vurgulayan Danışman, "Ülkemiz giderek, bilim, teknoloji üretme ve organizasyon kabiliyeti açısından iyi noktalara gelmektedir. Biz de sanayinin içinde olan işadamları ve işadamı örgütleri olarak, bu gidişi iyi değerlendirerek ülkemize ait bir endüstri organizasyonunu gerçekleştirebiliriz. Hammaddesinin, istihdamın, pazarın ve parasal imkânın en elverişli olduğu bölgemizi çok zarif bir şekilde değerlendirebiliriz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN