Voleybolcu fabrikası

Voleybolcu fabrikası

  • Güney
  • Cuma 08.07.2017
Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyete başlayan voleybol il spor okullarına kız ve erkek 350 öğrenci katılıyor. Bölge Antrenörleri Tuğçe Karslı ve Merve Çimeli, 5 Ocak Fatih Terim Stadı, Tribün Altı Antrenman Salonu'nda Sezer Çalışkantürk ile birlikte haftanın 5 günü gerçekleştirdikleri Voleybol İl Spor Okulları'na 6-18 yaş grubu kız ve erkek öğrencilerin katıldığını söyledi.
Sporcuların antrenmanlara zinde, istekli ve heyecanlı gelmelerinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Tuğçe Karslı ve Merve Çimeli, öğrencilere manşet, blok, pas verme gibi temel ve teknik bilgiler verdiklerini, bunun yanı sıra sporcu sağlığı ve beslenmesi konusunda da bilgiler aktardıklarını kaydettiler. Hedeflerinin yetenekli sporcuları kulüplere yönlendirmek olduğuna dikkati çeken Karslı ve Çimeli, "Çocuklarımızın iyi yetişmesi için her alanda eğitim vermeye çaba gösteriyoruz" dedi.

Adana'da voleybol il spor okulları devam ediyor. 350 kız ve erkek sporcunun katıldığı il spor okullarında hedef başarılı kursiyerleri kulüplere kazandırmak.
BİZE ULAŞIN