Meclis üyesi Köylü Bilgiç’i hedef aldı

Meclis üyesi Köylü Bilgiç’i hedef aldı

ATO Meclis Üyesi Fatih Köylü, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç’i hedef alarak, “FETÖ’den yargılanan biri Adana Milli İradeye Saygı Platformu başkanı olmamalı” dedi

Adana Ticaret Odası Meclis Üyesi Fatih Köylü, 'Terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet' iddiasıyla yargılanan Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç'in adının Adana Milli İradeye Saygı Platformu başkanlığı için geçmesine tepki gösterdi. FETÖ'den dolayı onlarca yıl hapsi istenen ve hakkında FETÖ soruşturması sürdürülen Bilgiç'in, 15 Temmuz'u anma bahanesiyle yargıyı baskı altına almaya çalıştığını öne süren Köylü, "Çünkü milli irade başkanlığı görüntüsü altında kendini FETÖ'deki davalardan kurtarmaya çalışıyor" dedi.

'KABUL EDİLEMEZ'
15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için oluşturulan Adana Milli İradeye Saygı Platformu'nun çeşitli sivil toplum temsilcilerinin katılımıyla bir araya geldiğini anımsatan Köylü, ATB'yi temsilen toplantıya katılan Borsa Başkanı Bilgiç'in bu platformun başkanlığı için çaba gösterdiğini söyledi. Darbe gecesi kahramanlık gösteren birçok kurumun platforma katılmamasının büyük bir eksiklik olduğunu anlatan Köylü, "FETÖ'den yargılanan birinin böyle bir platformda bulunması kabul edilemez" diye konuştu. Bilgiç'i hedef alan Köylü şöyle konuştu: Milli İrade başkanlığı görüntüsü altında kendini FETÖ'deki davalardan kurtarmaya çalışıyor. FETÖ'den yargılanan Bilgiç'in mi orada oturması lazım yoksa gerçekten o gece darbeye karşı mücadele eden birinin mi? Bilgiç'in o koltukta oturması 249 şehidimizin anısına karşı yapılmış ve o gece darbeye karşı mücadele eden binlerce vatandaşımıza yapılmış bir saygısızlıktır. Sayın Bilgiç'in yargı önünde aklanana kadar görevlerinden istifa etmesi gerekiyor.

İŞTE O SUÇLAMA
Cumhuriyet savcısı tarafından hazırlanan iddianamede, 10 hapis cezası istemiyle yargılanan Şahin Bilgiç hakkında şu görüşlere yer verildi: Şüphelinin olay tarihinde Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı olarak görev yaptığı, Yönetim Kurulu tarafından FETÖ/PDY terör örgütüne ait Altın Çocuk Derneği tarafından SODES programı çerçevesinde yapılan sözde projeye finans desteği verilmesi yönünde alınan kararın başkanı olduğu, Borsa Meclisi tarafından kabul edildiği, fezleke ve tüm dosya kapsamında izah edilen usulsüzlükler yoluyla kamuyu zarara uğratıp FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne finans aktarılma eyleminin organizasyonunda fikir ve eylem birliği içerisinde diğer şüphelilerle birlikte yer aldığının tespit edildiği, elde edilen bilgiler birlikte ele alındığında, şüphelinin FETÖ/PDY örgütüne finans desteği sağladığı değerlendirilmiştir.
BİZE ULAŞIN