Şahinbey’de meslek edindiren eğitimler

Şahinbey Belediyesi, kendi işlerini kurmak isteyenler için KOSGEB ile birlikte düzenlediği kurslarda 146 kişiyi daha meslek sahibi yaptı

Şahinbey’de meslek edindiren eğitimler
Şahinbey Belediyesi'nin istihdamı artırma adına başlattığı ve 2017 yılı başında KOSGEB ile yapılan anlaşma gereği 300 kişinin daha faydalanacağı uygulamalı girişimcilik eğitimi çalışmaları hızla devam ediyor. 4 gün süren 32 saatlik eğitimden geçen kursiyerler aldıkları sertifika ile birlikte KOSGEB'e başvurarak, 50 bin TL hibe ve 100 bin TL geri ödemeli kredi almaya hak kazanacak.

SAYISI ARTMALI
Kursiyerler için düzenlenen sertifika töreninde konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, girişimcilik kurslarını ve girişimcileri önemsediğini belirterek, "Türkiye'de girişimciliğin ne anlama geldiğini ve bu şehrin ne kadar girişimci olduğunu çok yakından biliyorum. Bu anlamda girişimci sayısının artmasında fayda var. Çünkü girişimcinin olmadığı yerde ot dahi bitmiyor" dedi.

DOĞUŞTAN GİRİŞİMCİ
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise Gazianteplilerin girişimci bir ruha sahip olduğunu ifade ederek, "Bugüne kadar 856 kişiyi kapsayan bir girişimcilik kursu düzenledik. Son düzenlediğimiz kursta 146 kişi daha girişimcilik sertifikasını alacak. Gaziantep'in ruhunda girişimcilik var. Gaziantepliler doğuştan girişimci" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN