Ceren sonunda hayaline kavuştu

Ceren sonunda hayaline kavuştu

Mersin’de yıllardır bir akülü araç hayali kuran bedensel engelli 22 yaşındaki Ceren Yılmaz’ın dileği, SABAH Güney’de haberin yayınlandığı gün gerçek oldu

Mersin'de 1995 yılında, doğduğu hastanedeki hemşirenin dikkatsizliği nedeniyle aldığı bir darbe yüzünden ortopedik bedensel engelli kalan Ceren Yılmaz'ın tek hayali olan akülü sandalye, Adana Çukurova Belediyesi tarafından hediye edildi. Hayali gerçek olduğu için çok mutlu olduğunu kaydeden Ceren, "Artık, anneme fazla yük olmayacağım. Ben de sokağa çıkıp hayatın tadına varacağım" dedi.

AYNI GÜN HEDİYE EDİLDİ
Engelinden dolayı evde eğitim alan Ceren, artık arkadaşları gibi sınavlara okulda girecek. Annesi Hatun Yılmaz'la (54) birlikte yaşayan Ceren Yılmaz'ın hayali, SABAH Güney'de 13 Temmuz 2017 günü yayınlanan 'Ceren'in Hayali Akülü Araba' başlıklı haber sonrasında gerçek oldu. Haberi gören Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, hemen talimat vererek, aynı gün Ceren'e ulaştırdı. Ceren, yaşama daha sıkı tutunmak için hem tedavisine hem de okuluna devam ediyor. Mersin sokaklarında doyasıya ve rahatça gezmek istediği akülü sandalyesini de alan Ceren, "Benim yıllardır hayalini kurduğum bir şeydi. Belediye Başkanı Soner Çetin benim durumumu gazeteden görüp hemen yolladı. Telefonla da görüştük. Soner amcaya teşekkür ettim" dedi.

BİZE ULAŞIN