Polisleri şehit eden PKK’lara ağır ceza

Polisleri şehit eden PKK’lara ağır ceza

Adana’da silahlı saldırı sonucu şehit edilen 2 polisin katil zanlısı PKK’lılar, 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 22 yıl 6’şar ay hapisle cezalandırıldı

Adana'da hastaneden rapor alıp, karakola dönen 3 polisten 2'sinin şehit edilmesiyle ilgili tutuklanan terör örgütü PKK üyesi oldukları ileri sürülen Vedat Bayram, Serhat Güzel ile birlikte 4 sanığın davası sona erdi. Mahkeme heyeti, Bayram ve Güzel'i 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 22'şer yıl 6'şar ay hapse mahkum etti. Yaşı küçük Y.B. (16) beraat ederken, Bedri Kavak 'örgüte yardım' suçundan 3 yıl 9 ay hapisle cezalandırıldı.

2 POLİS ŞEHİT OLDU
Olay, 28 Eylül 2015 tarihinde meydana geldi. Dağlıoğlu Mahallesi'ndeki Şehit Mehmet Ali Arslan Polis Merkezi Amirliğinde görevli polisler Süleyman Çakır ve Bircan İlhanlı bir özel hastanenin otoparkından ekip aracıyla çıkarken silahlı saldırı sonucu şehit edildi. Olayla ilgili Vedat Bayram, Bedri Kavak ve Serhat Güzel tutuklandı. Savcı, sanıklar hakkında dava açtı. Y.B. hakkında duruşmalar devam ederken dava açıldı. Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne görülen davada daha önceki savunmalarını Türkçe yapan Bayram ve Güzel, Kürtçe savunma yapmak istedi. Avukatları müvekkillerinin suçsuz olduğunu iddia etti. Tercümanlar sanıkların söylediklerinin anlaşılamadığını belirtince, hâkim sanıklara daha önce Türkçe savunma yaptıklarını hatırlattı ve duruşmayı bitireceği ikazında bulundu. Sanıklar ısrar edince mahkeme dosyayı karara çıkardı.

CEZA YAĞDI
Mahkeme heyeti, Vedat Bayram ve Serhat Güzel'i 'Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürme, öldürmeye teşebbüs ve ruhsatsız silah' suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 22'şer yıl 6'şar ay hapse mahkum etti. Yaşı küçük Y.B. (16) beraat ederken, Bedri Kavak 'örgüte yardım" suçundan 3 yıl 9 ay hapisle cezalandırıldı.
BİZE ULAŞIN