24 saat değil 24 ay nöbetteyiz

Demokrasi nöbetleri sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Saat 24.00’e kadar nöbetlere devam’ talimatıyla meydanları dolduran vatandaşlar, “Gerekirse 24 ay nöbet tutarız” dediler

24 saat değil 24 ay nöbetteyiz
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün ikinci gününde de vatandaşlar meydanları doldurdu. Demokrasi nöbeti için meydanlara akın edenler arasında yeni evlenen çiftler de vardı. Kahramanmaraşlı Hülya-Halil Günal çifti ile Hataylı Mehmet–Hatice Günal çifti, nikah masasına oturmadan önce meydana giderek nöbet tuttu. Türk bayraklarını sallayan vatandaşlar, "Biz hep buradayız. 24'e kadar değil, 24 ay nöbet tutarız" diye haykırdılar.

"BİZ DE CANIMIZI VERİRİZ"
Demokrasi nöbetinin ikinci gününde Merkez Park'ı dolduran Adanalılar, Abdulkadir Ünüverdi tarafından 15 Temmuz'un sembol ismi şehit Ömer Halisdemir için yazılan '30 Kuş' şiiri okunduğu sırada gözyaşlarına hakim olamadılar. Şiir okunduğu sırada ağlayan Yasemin Öcük, "Benim de oğlum var. Şiiri dinlerken hep oğlumu düşündüm. Ömer Halisdemir hepimiz için canını feda etti. Çok içten anlatılmış" derken, annesini teselli eden Ahmet Özcan da, "Bu vatan için biz de canımızı veririz. Her dakika, her zaman, her yerde olacağız" dedi.

DAHA GÜÇLÜ DEMOKRASİ
Trabzon Caddesi'nde demokrasi nöbeti tutan Kahramanmaraşlılar, "Reis saat 24.00'e kadar dedi ama biz 24 ay nöbet tutarız" dediler. Hülya-Halil Günal çifti düğün salonuna gitmeden önce meydanda nöbete katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Sütçü İmam'ın torunlarının 15 Temmuz destanının birinci yılında, ilk günkü aşkla nöbet tuttuğunu kaydederek, "Dünyaya örnek bir destan ile demokrasimiz daha güçlü hale geldi. 'Adalet arıyoruz' diyenlerin, bugünkü meydanlara bakması lazım" diye konuştu.

DÜĞÜNDEN MEYDANA
Mehmet-Hatice Günal çifti düğün öncesinde 15 Temmuz Milli İrade Parkı'na gelerek vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbeti tuttu. Günal çifti "Vatanımızı korumak için, şerefimizi korumak için, bayrak için buraya geldik. Namusumuzu korumak için her zaman bayrağımızın arkasındayız" dedi. AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç da, "50 yıl sonra gelecek nesillere Türk milletinin ne kadar büyük olduğunu bugün yazılan hikayeler anlatacaktır" diye konuştu.

TEK YÜREK OLDULAR
Gaziantep'te son nöbet gününde 15 Temmuz Demokrasi Meydanı renkli görüntülere sahne oldu. 7'den 70'e toplumun her kesiminden vatandaşlar demokrasiye sahip çıkmak için meydanı doldurdu. 'FETÖ'cü hainler nerede, biz buradayız' diyerek slogan atan halk gecenin ilerleyen saatlere kadar nöbete devam etti. Türkiye'nin gösterdiği destansı direnişe destek vermek için meydanda boy gösteren bir Iraklıdan, annesiyle birlikte meydanda nöbet tutan çocuğa kadar binlerce kişi tek yürek oldu.
BİZE ULAŞIN